Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Air France poleci na biopaliwie z Paryża do San Francisco

25
Podziel się

Linia Air France zdecydowała, że jej maszyny polecą na biopaliwie na trasie Paryż-San Francisco. Wszystko to w trosce o środowisko. Pierwsze przeloty są zaplanowane na czerwiec 2020 roku.

Air France chce obniżyć emisję CO2 poprzez własny program na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Air France chce obniżyć emisję CO2 poprzez własny program na rzecz zrównoważonego rozwoju. (Wikimedia Commons CC0, Adrian Pingstone)
bEgzPVWZ

Według zaprezentowanych szacunków, przerzucenie się na biopaliwo na trasie z Paryża do San Francisco pozwoli Air France obniżyć emisję CO2 o 6 tys. ton w ciągu kolejnych 16 miesięcy – podaje "Rzeczpospolita".

Francuski przewoźnik w trakcie wspomnianych przelotów skorzysta z mieszanki paliwa tradycyjnego oraz zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Air France nawiązało współpracę z Shell Aviation oraz World Energy, które mają ułatwić linii przejście na biopaliwa.

— Decyzja Air France daje nam okazję do zwiększenia dostaw zrównoważonego paliwa. Shell wspiera branżę w tworzeniu proekologicznego lotnictwa. Zobowiązania linii, jakich przykładem jest ostatnia decyzja Air France, pozwalają przyspieszać transformację sektora paliwowego. Dzięki nim, producenci zyskują zielone światło dla inwestycji w budowę nowych rafinerii i wymaganej infrastruktury dostawczej dla paliw zrównoważonych – oceniła Anna Mascolo, wiceprezes Shell Aviation, cytowana przez "Rz".

bEgzPVXb
Zobacz także: Zobacz też: Gra o termin oddania lotniska w Radomiu. "Widzą kontrakt i łapczywie chcą go wziąć"

Nowe paliwo wykorzystywane przez AF będzie wytwarzane z niejadalnych tłuszczów i olejów odpadowych. Posiada ono niezbędne certyfikaty wystawione przez niezależną organizację RSB. Oznacza to, że spełnia normy środowiskowe, a także można go dostarczyć do samolotów z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury na lotniskach służącej do tankowania.

bEgzPVXh

Francuski przewoźnik testuje paliwa alternatywne już od 2014 roku. Od tego czasu współpracuje z naukowcami i inwestuje w innowacje, które mają zmniejszyć emisję węgla.

Air France sukcesywnie wdraża własny program "Horyzont 2030" na rzecz zrównoważonego rozwoju. Celem linii lotniczej jest obniżenie emisji CO2 o połowę, m.in. poprzez oszczędne samoloty wykorzystywane w przelotach komercyjnych oraz właśnie przejście na biopaliwa.

Branża lotnicza obecnie odpowiada za 2,5 proc. emisji CO2.

bEgzPVXi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgzPVXC
KOMENTARZE
(25)
Stefan_007
2 lata temu
Ciekaw jestem ile ton CO2 zostanie wyemitowanych w procesie produkcji tego "biopaliwa"...
7jhj
2 lata temu
w takim razie na wszelki wypadek polecę innymi liniami
gauczo
2 lata temu
No to koniec Amazonii.
bEgzPVXD
Este
2 lata temu
U nas będą latać na węglu kamiennym.To produkt naturalny. ;)
PRL
2 lata temu
A LOT nadal truje aby było ekologicznie
...
Następna strona