Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Mirończuk
|
Materiał powstał przy współpracy z INFINITY Zieleniec ski&spa

Apartament w wersji premium? W Dusznikach-Zdroju znajdziesz swoje miejsce

Podziel się:

Zieleniec to najwyżej położona część uzdrowiska Dusznik-Zdroju. Jest to świetne miejsce nie tylko dla miłośników pięknych krajobrazów i aktywnego wypoczynku przez 365 dni w roku, ale także doskonała baza wypadowa do zwiedzania całej Ziemi Kłodzkiej. Jeśli dodatkowo poszukujemy okazji do zainwestowania, Zieleniec może być miejscem, które warto wziąć pod uwagę.

Apartament w wersji premium? W Dusznikach-Zdroju znajdziesz swoje miejsce
(materiały partnera)

Duszniki-Zdrój to przepięknie położona miejscowość niedaleko Kłodzka na Dolnym Śląsku. O ile jej centrum znajduje się na wysokości ok. 540 m n.p.m., o tyle najwyżej położona część – Zieleniec – leży już o ponad 300 metrów wyżej. Miasto od lat przyciąga do siebie nie tylko turystów, ale i kuracjuszy, ponieważ od 1769 roku jest również uzdrowiskiem, w którym stosowane jest leczenie kwalifikowane jako "bodźcowe". Oznacza to, że uruchamia ono rezerwy drzemiące w ludzkim organizmie i zmusza go do wysiłku, przy okazji mobilizując system obronny. Naukowcy potwierdzili też, że samo przebywanie w rejonie Zieleńca, dzięki unikalnemu mikroklimatowi mocno pobudza produkcję czerwonych krwinek, których zwiększona ilość znacząco poprawia samopoczucie, korzystnie wpływa też na regenerację ludzkiego organizmu i spowalnia proces jego starzenia. 

Warto podkreślić, że wspomniany mikroklimat w wielu parametrach zbliżonych jest do tego spotykanego w Alpach. Wynika to nie tylko ze specyficznego ukształtowania terenu, ale także unikalnych w okolicy mas ciśnienia, które przekładają się na zwiększoną ilość opadów szczególnie w sezonie zimowym. Dla narciarzy oznacza to w praktyce zimę trwającą nawet przez 150 dni w roku! 

Babie lato w Zieleńcu

Kiedy kilka dni temu byliśmy w Dusznikach i Zieleńcu, w mieście i na szlakach turystycznych wciąż było wielu turystów, którzy łapali promienie słońca i fotografowali piękne krajobrazy. Biorąc pod uwagę nadchodzącą w góry jesień, ciekawostką dla odwiedzających w tym czasie Góry Bystrzyckie i Orlickie jest rozpoczynające się właśnie rykowisko jeleni. Jeśli dodać do tego niezwykłe barwy zmieniającej się wkoło przyrody, pobyt pod Orlicą może być naprawdę pięknym i pełnym niezapomnianych wrażeń czasem.

Ale Duszniki-Zdrój i okolica to także wiele innych, inspirujących i interesujących miejsc, które dwa wieki temu podziwiał przebywający tu Fryderyk Chopin. Trzeba bowiem wiedzieć, że Duszniki-Zdrój są nie tylko miastem o walorach turystycznych, sportowych i rekreacyjnych, ale też kulturalnych. Regularnie odbywa się tutaj znany na całym świecie Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, przypominający postać i dorobek najwybitniejszego polskiego kompozytora-pianisty, którego w tym roku odbyła się 76. edycja. Dodajmy, że jest to najstarszy na świecie, trwający nieprzerwanie festiwal pianistyczny i najstarszy polski festiwal muzyczny.

A gdyby tak wracać… do siebie? 

Odwiedzając Duszniki-Zdrój trudno nie zauważyć inwestycji, jaka powstaje w najwyżej położonej części tego miasta. Mowa o ekskluzywnym aparthotelu INFINITY Zieleniec ski&spa. To pierwszy tego typu budynek na całej, malowniczej i przyciągającej każdego roku rzesze turystów Ziemi Kłodzkiej. 

Inwestycja oferować będzie 356 apartamentów jedno-, dwu- i trzypokojowych, liczących od 28 do 63 metrów kwadratowych. Budynek powstaje na górskim zboczu, co latem otwiera możliwość wyjścia wprost na szlak, natomiast zimą bezpośrednio na stok narciarski. W aparthotelu zaplanowano strefę SPA, w tym basen, sale zabiegowe wellness oraz zaplecze gastronomiczne i handlowo-usługowe. Znajdzie się tu też centrum konferencyjne do organizacji spotkań czy szkoleń. 

Osoby, które znają specyfikę Dusznik-Zdroju, wiedzą, że lokalizacja gwarantuje atrakcyjność tego miejsca przez cały rok. Nie bez znaczenia jest też jej położenie względem stolicy regionu - z Wrocławia samochodem jedzie się tutaj tylko 2 godziny, a z Warszawy około 5 godzin. W niedalekiej przyszłości czas ten znacząco skróci się dzięki budowie drogi ekspresowej S8.

Apartament w Zieleńcu na własność

INFINITY Zieleniec ski&spa oferuje zakup apartamentów w systemie condo. To nowoczesna forma inwestowania kapitału pozwalająca na uzyskanie długoterminowych zysków z jednorazowej inwestycji. Polega na zakupie lokalu w obiekcie hotelowym, a następnie powierzeniu go w najem operatorowi, który zarządza całym obiektem, pokrywa koszty jego działalności i dba o obłożenie.  

W ten sposób właściciel uzyskuje stałe dochody – w przypadku INFINITY Zieleniec ski&spa to nawet do 7% w skali roku, oraz możliwość wypoczywania we własnym apartamencie, usytuowanym w prestiżowej lokalizacji turystycznej. 

Inwestycja w tego typu nieruchomości przynosi zysk wyższy niż standardowe formy lokowania kapitału, i co ważne, nie wymaga od inwestora specjalistycznej wiedzy ekonomicznej czy nakładów czasowych. Jest więc bardziej przystępna niż inne produkty inwestycyjne. Najprawdopodobniej to właśnie łatwość inwestowania sprawiła, że system condo na stałe wpisał się już w krajobraz zachodnich rynków inwestycyjnych. W Polsce natomiast zyskuje na popularności również ze względu na sytuację gospodarczą i mało satysfakcjonującą ofertę produktów bankowych.

Nie należy jednak zapominać o tym, że oprócz korzyści finansowych, właściciel apartamentu zyskuje również swoje własne lokum, w którym może wypoczywać wraz z rodziną, ciesząc się jednocześnie preferencyjnymi warunkami korzystania z infrastruktury całego obiektu. W INFINITY Zieleniec ski&spa będzie to imponująca, w pełni przeszklona część basenowa z ponad dwustumetrowym tarasem, na którym zaplanowano jacuzzi, strefa SPA i wellnes, zaplecze restauracyjne, strefa work & chillout oraz miejsce zaprojektowane z myślą o najmłodszych.

Jako, że obiekt zlokalizowany jest w jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, nie zapomniano również o wielbicielach sportów zimowych. Rozwiązania, podpatrzone w alpejskich kurortach sprawią, że goście będą mieli okazję zasmakować klimatu najlepszych górskich destynacji nie wyjeżdżając z Polski. 

Nowoczesne formy inwestowania w nieruchomości zdają się być godne rozważenia w sytuacji, kiedy szukamy sposobów na dywersyfikację swojego portfela. Oprócz bezobsługowego, stałego dochodu, zyskujemy również swoją własną przestrzeń do odpoczynku. 

INFINITY Zieleniec ski&spa umożliwia obejrzenie widoków z okna każdego ze swoich apartamentów na swojej stronie internetowej: www.infinity-zieleniec.pl.  

Materiał powstał przy współpracy z INFINITY Zieleniec ski&spa

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Materiał Partnera