Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ArcelorMittal wysyła pracowników na urlopy. Nie ma dla nich pracy

10
Podziel się

Właściciel hut m.in. w Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu wysyła ok. 2 tys. pracowników umysłowych na urlopy. Otrzymają oni urlop w każdy piątek do końca roku. Firma tłumaczy, że woli dać wolne zatrudnionym, niż ich zwolnić.

Wyłączenie pieca w Krakowie było pierwszą trudną decyzją firmy.
Wyłączenie pieca w Krakowie było pierwszą trudną decyzją firmy. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDHOnfOt

Pierwszy urlop 2 tys. pracowników otrzyma w piątek 5 września w sześciu polskich zakładach ArcelorMittal. Zarząd przyznał, że jest to spowodowane problemami ekonomicznymi – firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami a wszystko to związane jest ze zmniejszoną liczbą zamówień w polskim hutnictwie.

Spółka nie chce zwalniać swoich pracowników i aby tego uniknąć, będzie wysyłać pracowników umysłowych na urlopy w każdy piątek do końca roku. W planach jest rozszerzenie tych działań na pracowników fizycznych, jak podaje portal biznes.interia.pl.

Wcześniej ArcelorMittal musiał się zmierzyć ze protestami pracowników, które spowodowane były decyzją o czasowym wyłączeniu jedynego pieca w krakowskiej hucie. W odpowiedzi firma zdecydowała się na całkowite jego wyłączenie – nie znany jest jeszcze termin wejścia w życie tej decyzji.

bDHOnfOv

Zobacz także: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Koncern podwoił swoją moc z wiatru

ArcelorMittal Poland to największy producent stali w Polsce – skupia on ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Posiada pięć hut: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Należą do niego również Zakłady Koksownicze Zdzieszowice – największy producent koksu w Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHOnfOW
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
ghj
rok temu
A to tam tyle osób pracuje ? Jak pojadę na załadunek to dobę trza czekać bo niema komu załadować
Jemio
rok temu
Polska potęgą węgla i stali!! Czy mit się wali?
Koli
rok temu
Likwidacja bo stal z Indii czeka na załadunek w portach..
bDHOnfOX
umysłowa hutn...
rok temu
umysłowy pracownik to nierób na którego inni muszą pracować, z jego pracy nic niema więc zwolnienie go to dla firmy żadna starata - popieram zwolnienie darmozjadów i nierobów
Urlop w piąte...
rok temu
Ciekawe, w piątek jest 6 września.