Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2020
07.07.2020 21:18

Atak na warszawską redakcję magazynu. "Otwarte zastraszanie"

Wandale zniszczyli redakcję "Magazynu Dialogu Społecznego Fakty". Prawdopodobnie pomylili ją z inną redakcją. "To urzędujący prezydent świadomie i celowo rozkręcił spiralę nienawiści wobec mediów opozycyjnych" - mówi redaktor naczelny zaatakowanego magazynu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook)
Warszawska redakcja padła ofiarą ataku.

Na ścianie zniszczonej redakcji wandale napisali: "Fakty TVN wypad". Narysowali też koślawą swastykę.

"Nasz magazyn albo zmieszał się bandytom z dziennikiem "Fakt" i "Faktami" TVN, albo chcieli nas zastraszyć ze względu na obecność w naszym piśmie krytycznych artykułów wobec partii rządzącej" - pisze w mailu do naszej redakcji Piotr Szumlewicz, redaktor naczelny Magazynu Dialogu Społecznego Fakty, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jak pisze Szumlewicz, wandale zniszczyli komputery i ukradli twarde dyski. Pocięli też tapicerkę na fotelach i pozrywali przewody od telefonów i internetu.

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Zdaniem szefa zaatakowanej redakcji, napad miał podłoże polityczne i jest związany z trwającą kampanią wyborczą.

"Ten barbarzyński atak świetnie wpisuje się w przekaz obozu rządzącego i prezydenta. Politycznie to właśnie Andrzej Duda odpowiada za tę napaść. To urzędujący prezydent świadomie i celowo rozkręcił spiralę nienawiści wobec mediów opozycyjnych. Oto są jej skutki" - pisze Piotr Szumlewicz.

Tabloid "Fakt" jest od kilku dni krytykowany przez polityków i część środowiska dziennikarskiego za zestawienie na okładce zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy i opisu działań pedofila, wobec którego zasądzono zakaz zbliżania się do rodziny.

W TVP Info dziennik "Fakt" określany był jako "niemiecka gazeta" (dziennik jest wydawany przez koncern Ringier Axel Springer).

"Dzisiaj mamy kolejną odsłonę niemieckiego ataku w tych wyborach, bezpardonowej brudnej kampanii" - powiedział Andrzej Duda na wiecu w Bolesławcu.

Na te oskarżenia odpowiedziała redaktorka naczelna gazety.

"Uruchomił Pan wobec polskich dziennikarzy gigantyczną machinę nienawiści, wmawiając ludziom, że działamy na rzecz obcego państwa. Czy właśnie o to Panu chodziło - żebyśmy zamiast pracować, musieli czytać o sobie, że powinno się nas ogolić na łyso, zgwałcić i spalić?" - pyta dziennikarka.

Z kolei telewizyjne "Fakty" to flagowy program informacyjny telewizji TVN, uważanej za sprzyjającą opozycji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory 2020, redakcja, atak, media, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

NickGazeta szczuje na prezydenta publikując półprawdy i wikłając zwykłych ludzi w swoje brudne machinacje. To nie ma nic wspólnego z rzetelnym … Czytaj całość

07-07-2020

NikZa szczycie, napuszczanie są stosowne artykuły kodeksu karnego

07-07-2020

CzytelnikJest to normalna reakcja społeczeństwa na głoszenie nieprawdy i wrogą Polsce politykę. Ówcześnie niema czegoś takiego jak wolne niezależne media.

Rozwiń komentarze (33)