Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Atak na warszawską redakcję magazynu. "Otwarte zastraszanie"

33
Podziel się:

Wandale zniszczyli redakcję "Magazynu Dialogu Społecznego Fakty". Prawdopodobnie pomylili ją z inną redakcją. "To urzędujący prezydent świadomie i celowo rozkręcił spiralę nienawiści wobec mediów opozycyjnych" - mówi redaktor naczelny zaatakowanego magazynu.

Warszawska redakcja padła ofiarą ataku.
Warszawska redakcja padła ofiarą ataku. (Facebook)

Na ścianie zniszczonej redakcji wandale napisali: "Fakty TVN wypad". Narysowali też koślawą swastykę.

"Nasz magazyn albo zmieszał się bandytom z dziennikiem "Fakt" i "Faktami" TVN, albo chcieli nas zastraszyć ze względu na obecność w naszym piśmie krytycznych artykułów wobec partii rządzącej" - pisze w mailu do naszej redakcji Piotr Szumlewicz, redaktor naczelny Magazynu Dialogu Społecznego Fakty, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jak pisze Szumlewicz, wandale zniszczyli komputery i ukradli twarde dyski. Pocięli też tapicerkę na fotelach i pozrywali przewody od telefonów i internetu.

Zobacz także: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Zdaniem szefa zaatakowanej redakcji, napad miał podłoże polityczne i jest związany z trwającą kampanią wyborczą.

"Ten barbarzyński atak świetnie wpisuje się w przekaz obozu rządzącego i prezydenta. Politycznie to właśnie Andrzej Duda odpowiada za tę napaść. To urzędujący prezydent świadomie i celowo rozkręcił spiralę nienawiści wobec mediów opozycyjnych. Oto są jej skutki" - pisze Piotr Szumlewicz.

Tabloid "Fakt" jest od kilku dni krytykowany przez polityków i część środowiska dziennikarskiego za zestawienie na okładce zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy i opisu działań pedofila, wobec którego zasądzono zakaz zbliżania się do rodziny.

W TVP Info dziennik "Fakt" określany był jako "niemiecka gazeta" (dziennik jest wydawany przez koncern Ringier Axel Springer).

"Dzisiaj mamy kolejną odsłonę niemieckiego ataku w tych wyborach, bezpardonowej brudnej kampanii" - powiedział Andrzej Duda na wiecu w Bolesławcu.

Na te oskarżenia odpowiedziała redaktorka naczelna gazety.

"Uruchomił Pan wobec polskich dziennikarzy gigantyczną machinę nienawiści, wmawiając ludziom, że działamy na rzecz obcego państwa. Czy właśnie o to Panu chodziło - żebyśmy zamiast pracować, musieli czytać o sobie, że powinno się nas ogolić na łyso, zgwałcić i spalić?" - pyta dziennikarka.

Z kolei telewizyjne "Fakty" to flagowy program informacyjny telewizji TVN, uważanej za sprzyjającą opozycji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(33)
Pan m
2 lata temu
Przecież już internauci udowodnili ze to ściema. Komputery na Intel pentium 4. Starannie rozkręcone komputery. Z drukarki wyjęta szuflada na papier. Nikt tego nie dewastował. Zwykła ustawka
wolęPIS
2 lata temu
Spiralę nienawiści to rozkręca od lat opozycja i media opozycyjne, a nie odwrotnie. Stwierdzenie, że to pomyłka, bo miał oberwać FAKT to ciekawy pomysł, ale moim zdaniem jest to "pomyłka" celowa. Taniej i prościej zdemolować kogoś innego niż własną redakcję. Skutek jest ten sam, można wołać o pomstę do nieba i pisać o nienawiści do wszystkich mediów "opozycyjnych"... Czy są antypolskie, każdy sam sobie oceni. Faktem jest, że FAKT nie jest gazetą polską. I to, że silna pozycja Polski w Europie ne każdemu odpowiada. Mam nadzieję, że policja znajdzie sprawców tego napadu, mniejszą, że wykryje, kto ich opłacił, a prawie żadną, że stanie się to przed dniem wyborów. Czyli sprawców należy domniemywać w myśl zasady "kto na tym korzysta" i można podejrzewać obrzydliwą prowokację... W roku 1939 Niemcy nie napadły na Polskę, to Polska napadła. "Polacy" napadli na niemiecką radiostację w Gliwicach a wojska niemieckie zgromadzone na granicy, która przypadkiem była niedaleko ruszyły na pomoc, kiedy tylko usłyszały pierwsze wystrzały. Historia lubi się powtarzać. Tylko teraz robi się to bardziej pomysłowo...
wlkp
2 lata temu
,,Narysowali też koślawą swastykę." I nikt nie zrobił zdjęcia tej swastyki- nie wierze, obiektywizm tego portalu dorównuje tvp. Wszyscy są siebie warci
to nie sa pol...
2 lata temu
Repolonizacja mediów. W żadnym kraju chyba w Europie nie ma tylu mediów w obcych rękach. Niemiecka propaganda.
jak ich znam,
2 lata temu
to sami to zrobili! a teraz aferą kręcą z PiS'em. Znamy te triki.... .
...
Następna strona