Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Autostrada A1. Pięć firm zainteresowanych budową brakującego odcinka

0
Podziel się:

Pięć ofert wpłynęło do przetargu na budowę odcinka A1, między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Najniższa z nich opiewa na 857 mln zł a najwyższa na ponad 1,5 mld.

Planowana trasa ma 24,2 km.
Planowana trasa ma 24,2 km. (PAP, Leszek Szymański)

Odcinek od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Kamieńsk to ostatni odcinek autostrady A1 między Tuszynem a Częstochową, na który nie podpisano jeszcze umowy z wykonawcą.

Planowana trasa ma 24,2 km. Na zbadanie ofert przetargowych komisja ma czas do kwietnia. Zakładany kosztorys inwestycji to 897 mln złotych, przy czym najtańsza oferta kosztuje 857 mln złotych, a najdroższa 1,5 mld.

W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał uzyskać zaprojektować i zbudować drogę.

Obecnie, autostrada A1 na odcinku Piotrków - Częstochowa ma po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ma ją zastąpić nowoczesna, trzypasmowa trasa.

- Znikną wszystkie jednopoziomowe skrzyżowania, a w miejscach połączenia autostrady A1 z najważniejszymi szlakami regionu pojawią się węzły bezkolizyjne. Nawierzchnia przyszłej A1 będzie wykonana z betonu cementowego co radykalnie podniesie jej trwałość - czytamy na stronie GDDKiA.

Nowa autostrada pomiędzy Piotrkowem a Częstochową będzie miała ok. 80 kilometrów. Łączny koszt inwestycji to ok. 3,7 mld złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)