Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Kolejna autostrada z trzema pasami! GDDKiA podpisuje umowę

25
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na dokumentację dla rozbudowy autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Drogowcy dołożą dodatkowy pas.

Kolejna autostrada z trzema pasami! GDDKiA podpisuje umowę
Autostrada A4 będzie rozbudowana. (GDDKiA)

Po zapowiedzi rozbudowy A2 o dodatkowy pas ruchu, pora na A4. Dokumentację ma stworzyć Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt z Warszawy.

Autostrada A4 na odcinku ok. 36 km zostanie rozbudowana w istniejącym śladzie do dwóch jezdni wyposażonych w trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny.

Miejscami będzie to budowa nowej jezdni równolegle do jezdni, które już zostały zbudowane, a miejscami rozbudowa istniejących.

Zobacz także: Biura podróży straciły w 2020 roku. Wakacje 2021 będą droższe

Warianty rozbudowy autostrady zostaną opracowane w ramach studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej.

Na opracowanie studium Transprojekt ma 48 miesięcy. W ramach swojej pracy firma ma także przygotować dokumenty potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowych.

21 czerwca GDDKiA podpisała umowę na budowę lub rozbudowę autostrady A4 na odcinku od węzła Legnica Południe do węzła Wrocław Wschód/Stary Śleszów oraz budowę drogi ekspresowej S5 od Bolkowa do Sobótki.

Dzięki nowym inwestycjom w regionie ma powstać 120 km autostrady i 50 km drogi ekspresowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
fxwawa
3 lata temu
lepiej pozbąźcie się stalexportu z auostrady kraków katowice , odka pamietam to jest na niej remont i nic się nie dzieje
Ynd
3 lata temu
lepiej by było dołożyć trzeci pas n A4 miedzy Bochnią a Krakowem oraz zainstalować urządzenia wykrywające wyprzedzania ciężarówek przez ciężarówki na całym odcinku Tarnów -Kraków obecnie jazda to koszmar wyprzedzanie ciągnie się kilometrami wyprzedzany nie zwolni a wyprzedzający ledwo daje radę szczególnie robią to Ukraińcy.
kierowca
3 lata temu
a dlaczego nie zbudować nowej lub przynajmniej dwupasmówki - znając organizację PIS znowu korki i remonty przez 3 lata ..... no i przywalic opłaty a obajtrk niech winduje cenę paliwa ....
MSP_pol
3 lata temu
Zrobić konkurencyjną A41 i będzie po krzyku!. W tym samym kierunku, inną trasą. I nagle A4 będzie tańsza, bez wiecznych remontów i tp.
10 zł/litr
3 lata temu
Zrobią paliwo po 10 zł/litr to nie trzeba będzie przebudowywać
...
Następna strona