Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

"Bandyckie sankcje". Łukaszenka zapowiada odwet

27
Podziel się:

"Nie trzeba się bać, trzeba im pokazać zęby" – powiedział Alaksandr Łukaszenka, mając na myśli zagraniczne firmy działające na Białorusi. Jego zdaniem czas już odpowiedzieć na sankcje, które Zachód nałożył po ostatnich wyborach prezydenckich. Łukaszenka nazwał je "bandyckimi".

"Bandyckie sankcje". Łukaszenka zapowiada odwet
Łukaszenka nazwał sankcje "gangsterskimi" i polecił rządowi wypracować symetryczną reakcję
bFeqAHNN

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka spotkał się we wtorek z wicepremierem Jurijem Nazarowem i ministrem przemysłu, by omówić m.in. przyszłość sektora przemysłowego w najbliższych pięciu latach. 

Politycy rozmawiali również o zachodnich sankcjach, które dotknęły białoruskie przedsiębiorstwa. To odpowiedź Zachodu na sfałszowanie wyborów prezydenckich, które oficjalnie wygrał rządzący od lat Łukaszenka, lecz jego zwycięstwa nie uznały ani państwa Unii Europejskiej, ani białoruska opozycja.

bFeqAHNP

Kontrkandydatka, która zdaniem wielu zdobyła w wyborach większość, Swiatłana Cichanouska, od kilku miesięcy przebywa za granicą.  Łukaszenka nazwał sankcje "gangsterskimi" i polecił rządowi wypracować symetryczną reakcję – informuje białoruska agencja informacyjna BiełTA. 

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. Unia Europejska wprowadziła retorsje wobec 29 białoruskich osób i siedmiu osób prawnych, wśród których są duże białoruskie przedsiębiorstwa państwowe. W sumie na liście sankcyjnej jest 88 osób i siedem podmiotów.

Zobacz także: Szczyt w Brukseli. UE nakłada sankcje na Białoruś. Radosław Sikorski: "Skończyło się tak, jak zawsze"

- One (kraje, które nałożyły sankcje - przyp. BelTA) muszą to zrozumieć. Jesteśmy dobrzy dla zagranicznych przedsiębiorstw, ale jeśli podjęły kroki w złym kierunku, musimy reagować symetrycznie - powiedział Alaksandr Łukaszenko.

bFeqAHNV

I dodał, że "nie trzeba się bać, trzeba im pokazać zęby". Nie wykluczył tym samym, że zagraniczne firmy, które świadczą usługi na terenie Białorusi, zostaną objęte sankcjami. Jakimi? To się okaże.

- Ale przecież mamy też własne przedsiębiorstwa MZKT (białoruski producent pojazdów ciężarowych, ciągników – przyp. red.), Amkodor (również producent pojazdów – przyp. red.) musimy je wspierać. Chciałbym usłyszeć, w jaki sposób – powiedział prezydent, zlecając przygotowanie projektu dalszych działań w odniesieniu do zagranicznych firm działających na Białorusi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeqAHOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Arystokrata
rok temu
Slowianin , Chrzescjanin, Lukaszenko ma racje , Bialorus to Wielka Polska Wschodnia , to Wielkie Polskie Kresy , to narod czysto Slowianski
Szanowni BLM
rok temu
Proszę osądźcie sami.Kamala Harris na okładce "Vogue'a" z autoryzowała sobie kolor skóry w odcieniu białych pereł... To zamach przeciw Wszystkim Pięknym Ludziom na Ziemi, którzy dumni są ze swojej słonecznej karnacji... Ja z rodowodem murzyńskiej krwi protestuję, żeby Kamala Harris przedstawiała się na łamach międzynarodowego czasopisma, jak zakompleksiona czarnoskóra kobieta dla której retusz foto karnacji na białą uważa za piękniejszą, bo tak to rozumiem. To wywyższanie modelu skóry białej. nawet Latynosi mają bardziej słoneczną cerę niż H. Harris na okładce 'Vogue`a' się wypromowała jako Zwyciężczyni USA do Białego Domu. A przypomnijmy, że szła do nie Nurcie, że Czarne jest Piękne, Jest Ważne... a NIE jakiś wyimaginowany, bez sensu, absurdalny problem. Żoładek wszyscy mają Różowy, a mózg szary... no nie mogę jak tak można się zaprezentować? Czy ktoś widział foto Lady Obama białą jak białe perły? Jak Kamala mogła autoryzować taką siebie na okładce Międzynarodowego Czasopisma. Kamala, Takie coś Ty w Europie chcesz nam swoje perły pokazywać? To teraz, ja też mam sobie retuszować skórę na perłową, bo w USA tak będzie promować trendy z Białego Domu.
Lubuskie
rok temu
Raczej sztuczną protezę 😂😂😂
bFeqAHOr
figo
rok temu
Te okreslenia jak bandyta,gankster nie sa mu obce,wiec wie jak mowia ludzie na niego.
Jarek
rok temu
Brawo Panie Prezydencie ! Polacy są z Panem ! Przepraszamy za rząd warszawski !
...
Następna strona