Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|
aktualizacja

"Bardzo dobry sygnał". Adam Góral o spotkaniu ludzi biznesu z premierem

7
Podziel się:

- Bardzo dobra inicjatywa. To wspólnota interesów, która funkcjonuje w każdym dojrzałym państwie Zachodu - w ten sposób Adam Góral, prezes Asseco Poland, skomentował czterogodzinne spotkanie premiera z przedstawicielami biznesu, o którym poinformowaliśmy jako pierwsi.

Prezes Asseco Poland Adam Góral
Prezes Asseco Poland Adam Góral (PAP, Darek Delmanowicz)

Inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego stworzenia mechanizmu Polska Spółka Akcyjna, która ma zachęcać do wzajemnego wspierania się firm z polskim kapitałem, trafiła na podatny grunt. Przedstawiciele biznesu, którzy spotkali się z szefem rządu 17 grudnia na Stadionie Narodowym, jednoznacznie pozytywnie oceniają gotowość rządu do rozmowy i wprowadzenia w życie wniosków po spotkaniu.

W ocenie Adama Górala, prezesa Asseco Poland, spotkanie premiera i szefów resortów gospodarczych z przedstawicielami największych polskich firm jest "bardzo dobrą inicjatywą".

- Takie spotkania przedsiębiorców i rządu służą z jednej strony lepszemu zrozumieniu celów gospodarczych, jakie chce osiągnąć Państwo, a z drugiej formułowaniu postulatów przedsiębiorców wobec rządu. To jest wspólnota interesów, która funkcjonuje w każdym dojrzałym państwie Zachodu - mówi money.pl prezes Asseco Poland, które jest autorem pomysłu spotkania.

Odbyło się ono pod niezbyt chwytliwą nazwą "Jak przestawić zwrotnice modernizacji Polski i przyspieszyć rozwój polskiej gospodarki?". Stanowiło odpowiedź na pomysł zgłoszony podczas Kongresu 590 właśnie przez Adama Górala.

"Podatki w Polsce nie są wysokie". Zbigniew Jakubas o biznesie nad Wisłą i rajach podatkowych

- Przemawia do mnie myślenie, że powinniśmy wspólnie troszczyć się o Polskę jak o dobrze działającą "Spółkę Akcyjną" i że właśnie takie podejście może zapewnić długofalowy sukces polskiej gospodarce. Oznacza to, że powinniśmy stawiać na wspieranie polskiego kapitału, na promocję polskich produktów i usług, na budowę na świecie przekonania, że hasło "made in Poland" wiąże się z wysoką jakością oraz innowacyjnością - wyjaśnia prezes Asseco.

W samym spotkaniu, które trwało 4 godziny, poza premierem udział wzięła także trójka ministrów: Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Rozwoju), Tadeusz Kościński (Ministerstwo Finansów)
oraz Małgorzata Jarosińska-Jedynak (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej).

- Spotkanie było dobrym sygnałem wysłanym do polskiego biznesu. Przedsiębiorcy akcentowali, że jednym z najważniejszych zadań gospodarczych rządu jest budowanie stabilnego, przewidywalnego otoczenia dla firm i że bez wzajemnego zaufania rozwój zawsze będzie napotykał na bariery. Podczas dyskusji w grupach tematycznych dotyczących podatków, regulacji, narzędzi wsparcia ekspansji za granicznej oraz wykorzystywania funduszy unijnych padło wiele konkretnych wniosków, które zostały spisane, a następnie będą analizowane pod kątem wdrożenia. Jeśli za tym spotkaniem pójdzie niezbędna konsekwencja, będzie to realna, jakościowa zmiana w relacjach biznes-państwo - podsumował czterogodzinne rozmowy Adam Góral.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Cynik
4 lata temu
Przestawianie zwrotnic przez dyletantów z PiS nieuchronnie doprowadzi do wykolejenia gospodarki.
Tak
4 lata temu
Tak obiektywna wypowiedź, jak ostatnio obiektywny stał się Polsat. Wszystko na pasku dyktatury.
Dom
4 lata temu
Sygnał to ja mam ale zwrotny jak widzę tego pseudo premiera
la2010
4 lata temu
To charakterystyczna cecha reżimów - współpraca z dużym biznesem i niszczenie drobnego. Tak dzieje się w Rosji, tak działo się w III Rzeszy.
Maks
4 lata temu
Pan Góral, chciałbym mieć dalej swój ZUS dalej.., przepłacany setkami milionów złotych, tylko dlatego że jest z Polski. Otóż Panie Góral, ja chcę aby z moich podatków wybierać ofertę optymalną (mam tu na myśli blokował chińskie, poza unijne usługi i produkty). Co Pan za te nasze "miliardy" wymyslił???