Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Będą szczepienia, to będą pieniądze. Budowa dróg samorządowych po nowemu

25
Podziel się:

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita do kryteriów przyznawania środków na budowę dróg dodał nowe kryterium. Wyszczepialność może zdecydować, że gmina środki dostanie lub będzie ich pozbawiona.

Będą szczepienia, to będą pieniądze. Budowa dróg samorządowych po nowemu
W woj. małopolskim do podziału na 2022 r. jest 177 mln zł (Unsplash.com, Scott Blake)
bETCqTRx

Cztery dotychczasowe nabory do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg poskutkowały modernizacją i budową 800 km. Trwa teraz nabór na rok 2022. Jak donosi PortalSamorządowy.pl, wojewoda małopolski Łukasz Kmita ogłosił kolejny, piąty nabór do Funduszu.

Tamtejsze samorządy gminne i powiatowe mogą już składać wnioski na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg lokalnych. W Małopolsce premiowane będą samorządy z dużą liczbą szczepień.

Zobacz także: "Nie chcemy sowieckiego modelu". Prezydent Sopotu ostro o zmianach dla samorządów
bETCqTRz

Ubiegających się o środki zachęca się do skutecznego zorganizowania akcji promującej szczepienia w ramach festynów, pikników i wydarzeń kulturalnych.

Oprócz tego w całej Polsce dofinansowanie z tego Funduszu uzależnione jest od dochodów samorządu. Zasada jest tutaj prosta, im mniej przychodów ma dana gmina, tym więcej może otrzymać dofinansowania.

Jak biedny nie byłby wnioskujący, maksymalne dofinansowanie nie może przekroczyć 80 proc. kosztów realizacji inwestycji. Jest też ograniczenie kwotowe. Dofinansowanie jednego zadania nie może przekroczyć 30 mln zł.

bETCqTRF

W woj. małopolskim do podziału na 2022 r. jest 177 mln zł. - Zachęcam samorządowców do aplikowania. To pula, która pozwala podjąć kolejne wyzwania inwestycyjne - mówi na łamach "Portalu Samorządowego" wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak dodaje, aby wzmocnić motywację samorządowców do promocji szczepień, zdecydował o wprowadzeniu dodatkowego kryterium w nowym naborze. Jak zaznaczył, poziom wyszczepialności to jeden z aspektów, które składają się na poprawę jakości życia mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETCqTSa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
nicky
4 miesiące temu
Nie jest to możliwe bo musieliby odebrać pieniądze swojemu zapleczu politycznemu. Południowo-wschodnia Polska.
hahaha
4 miesiące temu
to gminie zależy na drogach --ale k retyni uf---- kto rząd ,urzędników,lekarzy wielką mafie monitoruje ze szczepieniami oni zarabiają na mordowaniu narodu
piss
4 miesiące temu
jak już nowy ład przejdzie, to może być tak: w miastach gdzie *** ma poniżej 20% nie budujemy dróg - bo czemu nie?
bETCqTSb
Rzygacsiechce
4 miesiące temu
Czyli w/g obecnie panującego nierządu, ci którzy się nie szczepili nie płacili podatków, "danin", myta, ZUSu, Vatu, sratu i innych?
Tom
4 miesiące temu
Następnie jak nie należysz do jedynie słusznej partii paszportu niet.... Ciemnogród powraca. Szara masa pozostanie szara a myślą że mogą wszystko. Hahahha
...
Następna strona