Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Black Red White z karą finansową od UOKiK-u. Reklamy mebli wprowadzały w błąd

2
Podziel się:

Ponad 260 tys. zł kary będzie musiała zapłacić spółka Black Red White z powodu sposobu reklamowania promocji z czerwca 2017 r. UOKiK uznał, że hasło "Meble i dodatki bez VAT” sugerowało, że taniej można kupić wszystkie towary, a nie tylko wybrane.

UOKiK uznał działania BRW za recydywę i nałożył na spółkę karę finansową.
UOKiK uznał działania BRW za recydywę i nałożył na spółkę karę finansową. (mat. pras.)
bEDLiFsl

Jak wskazuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, reklamy BRW sugerowały, że wszystkie meble i dodatki w wybranych sklepach można kupić taniej. Tymczasem zgodnie z regulaminem, do którego reklamy odsyłały małym drukiem, promocją objęte były tylko niektóre towary.

- Reklamy nie mogą pomijać tak ważnej informacji jak ograniczenie promocji do części produktów - podkreśla Marek Niechciał, prezes UOKiK-u. - Nie można wymagać od konsumenta, żeby do każdego plakatu czy ulotki podchodził z podejrzliwością i natychmiast szukał w regulaminie ukrytych haczyków lub niedopowiedzeń - dodaje.

bEDLiFsn

Spółka Black Red White z Biłgoraja od 9 do 19 czerwca 2017 r. w wybranych sklepach w całym kraju prowadziła promocję "Meble i dodatki bez VAT". Reklamowała ją m.in. na plakatach, billboardach, banerach, ulotkach. Zdaniem UOKiK-u zawarte na tych nośnikach informacje wprowadzały konsumentów w błąd.

Urząd wskazuje, że to nie pierwszy przypadek, gdy reklama BRW wprowadzała konsumentów w błąd. Podobnie było z promocją ze stycznia 2015 r. Wtedy firma nie została ukarana, bo zobowiązała się, że zrekompensuje klientom straty.

Ponieważ ponownie naruszyła zbiorowe interesy konsumentów, tym razem UOKiK nałożył na nią karę - ponad 260 tys. zł. Oprócz tego spółka musi poinformować o decyzji urzędu na swojej stronie internetowej i w dwóch ogólnopolskich gazetach.

bEDLiFst

Decyzja nie jest prawomocna, ale jak poinformowało money.pl biuro prasowe Black Red White, spółka nie będzie się od niej odwoływać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDLiFsO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
Sygnalista
3 lata temu
UOKIK= daję jakis sygnał , ze działa , że kogoś tak ukaze ! ALE TO WYDAJE SIĘ POZORNE DZIAŁANIA -PRZY RYNKU, NA KTÓRYM DAJE SIE ODCZUĆ CORAZ WIĘKSZA .....SAMOWOLE SPRZEDAJĄCYCH =KTÓRA WPROWADZA KLIJENTÓW W BŁAD ...............I JAKOS NIE WIDAĆ ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ TEGO URZĘDU KONTROLI !
miniko
3 lata temu
A , kulson wasza mać , która reklama jest prawdziwie rzetelna ??? UOKI-owce , jakby u was szefostwo było profesjonalne , to nakładane kary stanowiły by istotny udział w dochodzie narodowym !!!