Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Budowanie drogie jak jeszcze nigdy. "Ceny materiałów ostro w górę, zaczyna ich brakować"

- Z miesiąca na miesiąc budowanie w Polsce jest coraz droższe i jest coraz więcej przesłanek ku temu, by było jeszcze drożej – powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Kisiel, prezes Grupy Atlas. - Wszystko idzie w górę: stal, płyty OSB, styropian. Niestety, to jeszcze nie jest koniec. W przypadku produktów takich jak farby, gładzie, grunty, cement mamy do czynienia ze skokiem cen. Cementu na rynku dramatycznie brakuje. Obecnie ceny materiałów budowalnych rosną w tempie kilkudziesięciu procent w skali miesiąca, przed pandemią było to kilka procent. Podwyżki nie dotyczą tylko Polski, to widać na całym świecie. Co się dzieje? Jest kilka powodów, m.in. polityka klimatyczna, która obciąża wiele opłat, także pozrywane łańcuchy dostaw i zakłócenia w transporcie mocno wpływają na ceny. Drożejąca energia będzie powodować kolejne podwyżki, z tym trzeba się liczyć - ostrzega.

79
Podziel się:
KOMENTARZE
(79)
Pan Fetor
3 lata temu
Ekooszołomy unijne wykończą biedniejszą część Europy taką jaką właśnie jest Polska. Ale to się nie liczy, liczy się kasa za "ekologiczne rozwiązania i łapówy. Niech pojadą do Afganistanu i tam wprowadzą ekologię. Taliban by ich batami przegonił aż do Portugali
Jolanta
3 lata temu
To tylko hiperinflacja w budownictwie brawo Glapiński
Rasin
3 lata temu
No to jak z tym jest? Materiały co raz droższe a ich brakuje? Sami bogacze się budują widać.
markotny
3 lata temu
.pisowcy podwyższyli ceny na energię i wodę oraz benzynę - to są prawdziwi winowajcy !!!!! tylko przez te 3 składniki ceny poszybowały !!!! do każdej produkcji jest to potrzebne, najmniejszą rzecz dowozi się przy droższej benzynie !!! a Kaczyński wcześniej pomstował, jak była po 4 zł !!!! a sam co wprowadził ???? chcę dostawać tyle kasy co on - a mam większy staż pracy - tyle że uczciwej (to nie to samo jak widać)
Polak
3 lata temu
A w skali roku też tak wzrosły? Pan chyba humanista a nie matematyk.
...
Następna strona