Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Były europoseł PiS dostał pracę w państwowym instytucie. Będzie dyrektorem

28
Podziel się:

Konrad Szymański objął funkcję zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Wcześniej był europosłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Były europoseł PiS dostał pracę w państwowym instytucie. Będzie dyrektorem
Konrad Szymański jest byłym europosłem PiS (PAP, Albert Zawada)

Konrad Szymański był posłem do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-14. Mandat uzyskał z list PiS. Najpierw startował z Dolnego Śląska, a następnie z Wielkopolski. Sam pochodzi z Kalisza. Był też wiceministrem spraw zagranicznych, a w 2019 r. został ministrem bez teki w rządzie Mateusza Morawieckiego. Teraz Szymański trafi do PIE.

- Nowe stanowisko związane jest z planami Instytutu dotyczącymi rozwijania projektów międzynarodowych i zwiększania obecności w europejskiej debacie ekonomicznej - podał Instytut.

Dyrektor PIE Piotr Arak wyjaśnił, że analitycy PIE regularnie uczestniczą w europejskich wydarzeniach ekonomicznych, wśród których można wymienić Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, czy debaty organizowane przez francuskie, niemieckie, czy belgijskie think-thanki.

- Nowe stanowisko i związane z nim rozszerzenie struktury Instytutu pozwoli na efektywniejsze planowanie i realizację projektów związanych z prawem unijnym. Dlatego zdecydowałem się na zaangażowanie Konrada Szymańskiego w rozwój PIE w tym obszarze - oświadczył Arak.

Z PiS do PIE

Konrad Szymański to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przed dołączeniem do PIE, od marca 2020 do października 2022 r. pełnił funkcję Ministra ds. Unii Europejskiej.

- Polski Instytut Ekonomiczny jako publiczny think-thank ma w obecnym czasie pełnym wyzwań i niepewności gospodarczej szczególnie ważną rolę do spełnienia. Ekonomiczna analiza prawa, szczególnie regulacji UE, jest ważna tak na forum krajowym, jak i w kontekście kształtowania polityki na forum europejskim i międzynarodowym. Cieszę się, że będę mógł wspierać rozwój Instytutu w tych obszarach - powiedział nowy zastępca dyrektora.

Wcześniej do kierownictwa PIE dołączył Paweł Śliwowski, który objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. badań i analiz, przejmując obowiązki przebywającego obecnie na urlopie rodzicielskim Andrzeja Kubisiaka. Paweł Śliwowski jest absolwentem Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej pełnił funkcję kierownika zespołu strategii w PIE.

Polski Instytut Ekonomiczny funkcjonuje na podstawie Ustawy o Polskim Instytucie Ekonomicznym z 2018 r. Zajmuje się siedmioma obszarami ekonomii: makroekonomią, klimatem i energią, gospodarką światową, foresightem gospodarczym, gospodarką cyfrową, strategią i ekonomią behawioralną. Od 2018 r. w PIE powstało ponad 160 raportów i rekomendacji dotyczących kluczowych obszarów gospodarki oraz życia społecznego w Polsce, z uwzględnieniem sytuacji międzynarodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Widz
4 miesiące temu
Ty dziennikarz serafin, może zająłbyś się pisiorami którzy przekazują sobie nawzajem spółki, zarządy za kasę, dlaczego nic mówisz o nich!!!! A ten z programu Punkt widzenia wrzeszczy tylko na lewicę i obnosi się ze swoją wiarą, wręcz dyktuje jak to trzeba obchodzić święta Bożego Narodzenia!!! Ty z tego programu nie baw się w czarnka bo Ci to nie wychodzi!!!! Jesteś wyraźnie jednostronny. No odczytaj moją uwagę na antenę!!!!
Obserwator
4 miesiące temu
Za noszenie teczki za Morawieckim w Brukseli coś mu się przecież należy. To duże osiągnięcie, bo teczka była duża. Innych sukcesów nie widać, poza troską o własne koryto na koszt ciemnego luda.
emeryt
4 miesiące temu
Dobrych fachowców należy trzymać, brawo.
janosik23
4 miesiące temu
Rodzina na swoim+
bmb
4 miesiące temu
@Gdddfff Zwykłego Nowaka? Sławomira?
...
Następna strona