Notowania

CBA. Kierownik PKO BP zatrzymany za korupcję

CBA informuje o zatrzymaniu bankowca i trzech przedsiębiorców za korupcję. Chodzi o co najmniej 50 tys. zł łapówki. Jak dodaje RMF FM, jeden z zatrzymanych to kierownik PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
CBA zatrzymało kierownika PKO BP. Kolejny bankier w rękach organów ścigania (Fot: AGENCJA SE)

Cztery osoby zatrzymane na gorącym uczynku w Warszawie. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z lubelskiej delegatury rozpracowali zatrzymanych. Wiedzieli, że dojdzie do wręczenia łapówki.

W wyniku działania grupy ponad 2 tys. osób straciło co najmniej 600 milionów złotych.
Akcja CBA: 12 pracowników banku zatrzymanych

Zatrzymani to Kierownik Zespołu Restrukturyzacji i Windykacji Biura Współpracy z Podmiotami Zewnętrznymi jednego z banków oraz trzech przedsiębiorców realizujących usługi na rzecz tego banku, zajmujących się obrotem nieruchomościami - wynika z komunikatu CBA. RMF FM informuje, że wśród zatrzymanych jest kierownik banku PKO BP.

Z ustaleń śledczych wynika, że przedsiębiorcy w zamian za łapówki otrzymywali od banku zlecenia "w zakresie wsparcia procesu dobrowolnej sprzedaży nieruchomości dłużników banku". Procedura polega na sprzedaży nieruchomości będących zabezpieczaniem kredytów osób, które nie spłacają swoich zobowiązań. W zamian za dobrowolne zbycie nieruchomości dłużnik może uzyskać umorzenie części zadłużenia.

Obejrzyj: Były prezes Idea Banku zatrzymany. "Spektakularne działanie

Jak ponasdto ustalili agenci CBA, niekiedy zlecenia rozliczano na podstawie fikcyjnych faktur. "Takie działanie powodowało nienależne zapłaty za usługi, a tym samym działanie na szkodę banku. Ujawniona dotychczas kwota korzyści majątkowej to co najmniej 50 tys. zł" - czytamy w komunikacie CBA.

Funkcjonariusze przeszukali miejsca pracy i zamieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczono dokumentację i sprzęt komputerowy. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną jeszcze dzisiaj przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zatrzymanie, cba, pko bp, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

xxxIch zatrzymują, ale jak kaczy każe dać księdzu 50tys. w łapę za srebrną w warszawie to jest ok.

15-03-2019

ZgredBankier to właściciel banku, a nie pracownik banku. Pracownik to w porywach co najwyżej bankowiec.

15-03-2019

oko prawdylapówka 50 tysi Jarosław K. aresztowany w konsu o 5 rano???

Rozwiń komentarze (109)