Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Ceny miedzi reagują na doniesienia z Chin. Pekin pomoże deweloperom?

10
Podziel się:

Doniesienia z Chin podbiły cenę miedzi na londyńskiej giełdzie. Według niepotwierdzonych informacji Pekin planuje złagodzić ograniczenia dotyczące niektórych firm z rynku nieruchomości.

Ceny miedzi reagują na doniesienia z Chin. Pekin pomoże deweloperom?
Chiny mają poluzować ograniczenia dla deweloperów (Getty Images, JULIEN TAN)

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie drożeje po doniesieniach, że Chiny mogą złagodzić kluczowe ograniczenia dotyczące nieruchomości. Miedź w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana wyżej o 1 proc. - po 8.455,00 USD za tonę- informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,8390 dol. za funt i drożeje o 0,47 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mikropłatności w grach. "Gdyby klient nie chciał płacić, biznes by tego nie wprowadził"

Na rynku pojawiły się informacje, że chińskie władze mogą złagodzić ograniczenia dotyczące pożyczek dla firm deweloperskich, rozluźniając politykę "trzech czerwonych linii", która wpłynęła na pogorszenie problemów na chińskim rynku nieruchomości.

Chiny zmienią swoją politykę wobec deweloperów?

Pekin ma umożliwić niektórym firmom budowlanym zmniejszenie limitów pożyczkowych i przesunąć okres karencji na osiągnięcie celów spłaty zadłużenia — podały anonimowe źródła zbliżone do sprawy.

"Fala bodźców dla gospodarki Chin wspiera rynkowe nastroje i zwiększa pewność, że ta gospodarka się stabilizuje" - piszą w rynkowej nocie analitycy Everbright Futures.

Optymizm osłabia jednak nieco notowana w Chinach duża fala przypadków zakażeń COVID-19, co hamuje działalność gospodarczą i pogarsza sezonową słabość w produkcji.

Na zakończenie sesji miedź na LME w Londynie kosztowała 8.374 dol. za tonę, wyżej o 122 dol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka światowa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
vfdz
rok temu
Na naszej giełdzie za dużo państwowego kapitału. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli a PIS w Polsce itp. Zero stabilności. Gdy jest hossa łatwo zarobić, ale bessa tez przyjdzie, a wtedy dobrze mieć system, dzięki któremu nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? Opisany w niej system nie raz uchronił przed spadkami,
realista
rok temu
Maja tyle zzyskow z polskiej miedzi ze starczy na zorganizowanie kolejnych wysypisk smieci malo s,ieszne a moze zbuduja utylizacje na odchody z szamb bo tylko 7% jest utylizowanych a co dzieje sie z reszta od 1000 lat Polska nie poradzila sobie nawet z gownianymi problemami to o czym mowimy i o co naprawde walczyla solidarnosc wywalili jednych a drudzy kradna wiecej
Jędrek
rok temu
Cena miedzi nijak ma się do ceny akcji Polska GPW to jeden wielki wałek
Ament
rok temu
Jak się wymawia nazwisko redaktorki Kolesnychenko, która często pisuje w wirtualnej?
Metro66
rok temu
"Wiadomo, Polska gospodarka zbyt wiele tego gazu nie potrzebuje " . Przecież mieli KGHM zamknąć bo zysków przez 2 miesiące nie przynosił!