Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cięcia wynagrodzeń w Portach Lotniczych. Ponad 400 osób staje przed trudną decyzją

Średnia płaca w Portach Lotniczych to 11 tys. zł. Od października najlepiej uposażeni będą musieli zrezygnować z części wynagrodzenia. W firmie szykują się obniżki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Lotnisko Chopina

Jeszcze dwa tygodnie na decyzję ma 464 najlepiej zarabiających pracowników Portów Lotniczych, czy przyjmą warunki po obniżce wynagrodzenia – pisze "Gazeta Wyborcza".

Państwowe Porty Lotnicze są właścicielem warszawskiego Portu im. Chopina, a także udziałowcem większości polskich lotnisk. Firma wprowadza nowy system wynagrodzeń i w związku z tym 1,6 tys. z 1,7 tys. pracownikom zmienia warunkami płacy.

Pracownicy mają czas do połowy września na przyjęcie lub odrzucenie nowych umów. Jak przekonuje PPL ten ruch to walka z kominowymi wynagrodzeniami w firmie. Część najlepiej opłacanych musi pogodzić się z cięciami pensji, inni dostaną podwyżkę.

PPL przekonuje, że nowe wynagrodzenia zostały ustalone w taki sposób, aby każdy otrzymywał "taką samą płacę za taką samą pracę na takim samym stanowisku", roczny fundusz przeznaczony na wynagrodzenia ma wzrosnąć o 6 mln zł - pisało wcześniej DGP.

Oglądaj też: Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Związkowcy jednak protestują. "Zwolnienia mają mieć charakter wypowiedzeń zmieniających, co w praktyce oznacza, że setki pracowników otrzymują nowe warunki pracy, w wielu przypadków znacznie mniej dla nich korzystne. Prezes nie porozumiał się w tej sprawie z zakładowymi związkami zawodowymi i nie wziął pod uwagę ich rekomendacji” – pisał Piotr Szumlewicz, szef nowego związku zawodowego Alternatywa skierowanym do szefów resortu infrastruktury oraz rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nowe warunki mają wejść w życie nie wczesnej jak 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2019

GoscNi i dobrze robią obciąć pensje 11 tys to kosmos, niech zarabiają 5 tys.

06-09-2019

Witold57A podobno PPL ma takie duże zyski. Ciekawe czy prezes i jego zastępcy też sobie zafundowali cięcie pensji ?

06-09-2019

NormalnyZwiązki zawodowe narzekają jak zwykle. Podnieście ceny biletów, podnieście opłaty. Ludzie dzięki temu będą częściej latać, firma zarobi więcej i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)