Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

- Diagności laboratoryjni zostali zepchnięci na kompletny margines medycyny. Apelujemy, żeby diagności zajęli miejsce, które im się należy od lat. Teraz dokładnie zobaczyliśmy, że bez diagnostów medycyna nie istnieje - mówiła w programie "Newsroom" dr Matylda Kłudkowska, wiceszefowa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Dodała, że kolejnym postulatem jest wyrównanie zarobków, by wynagrodzenia diagnostów "nie odstawały drastycznie" od płac w innych zawodach medycznych. Jak podała, diagnosta po studiach może liczyć na pensję w wysokości 2700 zł brutto.

3
Podziel się:
KOMENTARZE
(3)
Sprwiedliwa
3 lata temu
Faktycznie, laboranci mają bardzo niskie zarobki i należy im się podwyżka, ponieważ ich praca jest odpowiedzialna i niosąca za sobą ryzyko zakażenia materiałem diagnostycznym. Problem jest jednak szerszy, ponieważ zapomina się o fizjoterapeutach. W czasie epidemii covid rehabilitują w szpitalach pacjentów na różnych oddziałach, często nie wiedząc kto ma covid. Poza tym są odsyłani w ramach pomocy na inne oddziały lub na SOR, gdzie też sa narażani na zakażenie. Pensja tej grupy zawodowej, gdzie prawie wszyscy mają ukończone studia, oraz liczne specjalizacje, które robią za własne pieniądze jest żenująca. Praca tej grupy zawodowej jest bardzo ważna w procesie leczenia i po nim. Teraz będzie rehabilitacja osób po covid. Lekarze na ich miejscu już by strajkowali i to skutecznie. Jak długo ta grupa zawodowa będzie traktowana jak "piąte koło u wozu" medycyny?
sondor
3 lata temu
Podwyżki dla laborantów - nie łudźcie się, dostanie Rydzyk, dostanie Kurski dostaną ci co to twierdzą że strefa jest wolna od LGBT, a wy jak i pozostali ze służby zdrowia obejdziecie się smakiem. Zacznijcie walczyć o swoje, tylko tą drogą coś zyskacie, ale oby nie tak jak ci z "białego miasteczka"!!!
Poziomka
3 lata temu
Zarobki żenujące. Co na to "cudowny rząd"? Przecież to kwota poniżej najniższej krajowej....