Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Dotacje na zakup auta elektrycznego. Ponad pół tysiąca wniosków. Duże rodziny z wyższym wsparciem

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
9
Podziel się:

W programie "Mój Elektryk" złożono już ponad pół tysiąc a wniosków na ponad 11 mln zł. Rząd na pomoc w wymianie auta na elektryczne przeznaczył pół miliarda złotych. Program ma działać do wyczerpania środków.

Dotacje na zakup auta elektrycznego. Ponad pół tysiąca wniosków. Duże rodziny z wyższym wsparciem
"Mój Elektryk" to dotacje na zakup auta elektrycznego (Adobe Stock)
bEKagrEB

W programie "Mój Elektryk" złożona jak na razie 560 wniosków o dofinansowanie zakupu auta elektrycznego. NFOŚiGW poinformował, że wśród złożonych wniosków 119 pochodziły od posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Wnioski zostały złożone na łączną kwotę 11,5 mln. Posiadacze Karty Dużej Rodziny (KDR) złożyli wnioski na kwotę 3 mln 213 tys. zł.

NFOŚiGW poinformował, że przyjęto 162 wnioski na łączną kwotę 3 mln 342 tys. 750 zł (w tym posiadaczy KDR - 37 na kwotę 999 tys. zł) zostały przyjęte.

bEKagrED
Zobacz także: "Mój Elektryk". Ponad 18 tys. zł dopłaty na zakup auta

Więcej dzieci to większa dotacja na auto elektryczne

W ramach programu "Mój Elektryk" osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dotacja dla nabywców indywidualnych wynosi 18 tys. 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł.

bEKagrEJ

Większa dotacja przysługuje wnioskodawcom z Kartą Dużej Rodziny. W tym wypadku przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu. Uruchomiony ma zostać system dopłat do leasingu za pośrednictwem banków.

Budżet programu na ten rok to 500 mln zł. Z tej puli 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych. "Mój Elektryk" będzie realizowany do 2026 roku. Nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKagrFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
ZK590
2 miesiące temu
czy "duża rodzina" która żyje na koszt podatnika musi posiadać samochód aby zapewnić poziom życia ludzi którym nie dorastają do pięt?
avantura
2 miesiące temu
Ile musimy spalić węgla,żeby je naładować?
Misiek
2 miesiące temu
Zamiast dopłacać samorządom do rozbudowy publicznego transportu zero emisyjnego, rozbudowy linii tramwajowych i metra, elektryfikacji linii kolejowych i zakontraktowania, jak niedawno w Egipcie, budowęy kolei wielkich prędkości między dużymi miastami rząd dopłaca bogatym do ich elektrycznych zabawek. Brawo!
bEKagrFf
Mam to gdzieś...
2 miesiące temu
A ja mam swoje autko z cztero litrowym benzyniakiem i nie potrzebuje żadnych dopłat
wekj
2 miesiące temu
obserwuję ceny aut elektrycznych. Po ogłoszeniu dopłat, ceny aut wzrosły praktycznie o wysokość dopłat. Gdzie tu sens, gdzie logika?