Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Duże rekrutacje zagranicznych koncernów nad Wisłą. Pojawi się sporo miejsc pracy

8
Podziel się

Setki miejsc pracy stworzą zagraniczne firmy w naszym kraju. Koronawirus nie ostudził ich zapału do inwestycji w Polsce.

Duże rekrutacje zagranicznych koncernów nad Wisłą. Pojawi się sporo miejsc pracy
Nadchodzą ogromne rekrutacje nad Wisłą. Pojawi się sporo miejsc pracy (zdj. ilustracyjne). (Pixabay)
bDSZVtJx

O rekrutacyjnej ofensywie nad Wisłą informuje biznesowa odsłona "Gazety Wyborczej". Powiększenie rynku pracy będzie szczególnie widoczne w Katowicach.

Dużo nowych miejsc pracy w korporacjach w Katowicach

To właśnie w tym mieście rekrutować ma zamiar m.in. przedsiębiorstwo telekomunikacyjne AT&T Business, który wkrótce otworzy tam swoje biuro. Pracę w nim znajdzie do 400 osób, a poszukiwania chętnych już trwają.

Setki nowych pracowników natomiast poszukuje - również w Katowicach - Diebold Nixdorf. To firma dostarczająca sprzęt i oprogramowanie dla sektorów bankowego i handlowego - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

bDSZVtJz
Zobacz także: Spis powszechny. Na te pytania nie musisz odpowiadać

Ponad 300 osób natomiast zatrudni Sopra Steria, przedsiębiorstwo konsultingowe, usług cyfrowych i specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania. Przyszli pracownicy także znajdą zatrudnienie w Katowicach.

W tym samym mieście rekrutować zamierza ING Tech Poland, specjalizująca się w usługach IT. "Wyborcza" podaje, że do końca roku zamierza ona zatrudnić 1,5 tys. osób. Natomiast Grupa TMF - świadcząca administracyjne usługi biznesowe dla firm - w nowo utworzonym Europejskim Centrum TMF Group zamierza zatrudnić 300 osób.

bDSZVtJF

Mało? W Katowicach 200 nowych pracowników poszukuje Capgemini Polska, a ArchiDoc - ponad 120 analityków finansowych.

Rekrutacje także w innych miastach

Zatrudnienie w międzynarodowych koncernach znaleźć będzie można także w innych dużych miastach w Polsce. W Krakowie rekrutację rozpoczął już producent odkurzaczy Dyson. Nie podaje, ilu pracowników zamierza zatrudnić.

bDSZVtJG

W Warszawie natomiast kadrę poszerzy Zimmer Biomet, firma zajmująca się produkcją wyrobów medycznych. W jej zakładach pracę znajdzie nawet 200 osób.

W Gdańsku z kolei do rekrutacji przymierza się LEO Pharma, firma z branży opieki zdrowotnej. Jak pisze "Wyborcza", firma poszukuje setki pracowników cechujących się kompensacjami finansowymi, zarządzania zasobami ludzkimi i łańcuchem dostaw.

Choć mogłoby się wydawać, że pandemia koronawirusa i związany z nią lockdown - zakazujący normalnej działalności firm z wielu branż - wywróci rynek pracy w Polsce, to jednak napływające z Unii Europejskiej dane napawają optymizmem. Eurostat podał, że w lutym stopa bezrobocia w Polsce pozostała na poziomie ze stycznia i wyniosła 3,1 proc. To najlepszy wynik w całej UE.

bDSZVtJH

Trzeba jednak od razu wspomnieć, że dane prezentowane przez Eurostat dość znacząco różnią się od liczb pokazywanych przez GUS. Podczas gdy pierwsza z instytucji mówi o 3,1 proc. bezrobocia, druga podlicza je na 6,5 proc. W jednym ujęciu Polska ma nieco ponad pół miliona ludzi bez pracy, a w drugim dwa razy więcej.

Dlaczego tak jest? W pewnym uproszczeniu można przyjąć, że Eurostat stopę bezrobocia wylicza na podstawie osób niezatrudnionych, które jednak poszukują pracy. GUS natomiast podaje liczbę osób zarejestrowanych w urzędach pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSZVtKa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
załamany
1 tyg. temu
Brniemy w ślepy zaułek - machanie komputerowym odpowiednikiem młotka za dzisiejszy odpowiednik miski ziemniaków, bez szans na rozwój (poza korpo bełkotem o "awansie poziomym"). Stanowiska takie, że dzisiaj są w Polsce, a za dwa dni - na Ukrainie albo w Gruzji. I ZERO kluczowych kompetencji, IP, prawdziwego R&D. Same stanowiska wykonawcze z pracą odtwórczą - jedyny "management" to ten najniższy, bo nikt tak Polaka nie wyciśnie w robocie jak inny Polak... A osły się cieszą...
svn
1 tyg. temu
Ciekawe że Katowice takie oblegane - czy to kwestia że skądinąd nie ma danych czy rzeczywiście tak dużego rynku niezagospodarowanych absolwentów. Uczelnie ze śląska jakiejś niesamowitej renomy nie mają (zwłaszcza w zakresie IT), ale z drugiej strony Warszawa, Kraków czy Wrocław mają spore niedobory kadrowe w IT i konkurencja pracodawców jest widoczna. Z drugiej strony jak by kogoś chcieli ściągać do Katowic... "to se ne nada", gorzej postrzegana jest chyba tylko Łódź.
Arni
1 tyg. temu
Firmy rodzinne zamknąć, teraz tylko korporacje. Ludzi przywiązać jak psa.
bDSZVtKb
dane osobowe
1 tyg. temu
dzięki bogu nadal jesteśmy tani jak barszcz, i będziemy jeszcze tańsi bo złotówka leci na pysk, a i emerytów coraz więcej więc bezrobocie coraz mniejsze - słuszną linię ma nasza władza, Polak tańszy od Chińczyka, pracy mu nie zabraknie (czy pańszczyzny, jak to tam zwał, byle tanio)
Jimi z daleka
1 tyg. temu
Ja takich kompensacji nie mam, ale moze inni tak