Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Ekonomista pokazuje, co się stało z ceną oleju. "Z 5 zł podrożał do 15 zł w dwa lata"

- Prognoza NBP dotycząca spadku inflacji jest bardzo niewiarygodna - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. – Nie usłyszałem z ust prezesa NBP, co w kwestii zamrożonych cen i stawek VAT na żywność. Nie ma o tym słowa, a przecież inflacja w Polsce została zduszona poprzez centralne sterowanie i administrowanie cenami. Jesteśmy w jakieś wirtualnej rzeczywistości. Są zamrożone ceny gazu i energii, VAT na niektóre produkty jest niższy, pytanie, co dalej? Zobaczmy, co stało się na Węgrzech, gdzie Orban przez wyborami zamroził ceny, a potem musiał je odmrozić po wyborach. Inflacja jest tam najwyższa w Europie, w sklepach brakowało towaru na półkach,a do stacji paliw ustawiały się gigantyczne kolejki. Co będzie w Polsce po wyborach, jak trzeba będzie podjąć decyzję ws. cen? Mówienie, że inflacja w tym roku będzie na poziomie 6 proc., jest niepoważne. Będziemy w okolicach dwucyfrowej inflacji. Dezinflacja nie...

rozwiń
51
Podziel się:
KOMENTARZE
(51)
monopol
rok temu
Zaczeło sie od tego ze wlewano go do samochodów bo był tańszy od paliwa....
Xxx
rok temu
Tylko te rządzenie może nam Polakom zagwarantować stabilny wzrost Cen !!!!
Taka sytuacja
rok temu
Majonez - cena z kosmosu, olej - cena z kosmosu, jajka - bez zmian, jabłka - bez zmian. Jakieś przemyślenia? Ano, jajko znosi kura, jabłko rośnie na drzewie - wszystko w gospodarstwie rolnym. Problem zaczyna się od przetwórstwa no i marży sklepu, a drastyczne skoki cen w okresie wzmożonego popytu, to czysta lichwa koszerna jest.
Kamil
rok temu
Za pisu wszystko razy cztery w sklepach nic tylko iść na wybory i zmienić tą nieudolnie rządzącą partię. Gołym okiem widać że im nie wychodzi.
NewYorker
rok temu
Ta.. nikt tego nie kupuje, także olej jest już po 7 pln za butelkę, podobnie jak z masłem i cukrem. Teraz jest nagonka na cebulę i majonez, podobnie jak była na karpia przed świętami. Potem nagle karp staniał na 9pln za kg... nie dajcie się zrobić..
...
Następna strona