Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

FaceApp budzi kontrowersje. Aplikacją zainteresował się Morawiecki

31
Podziel się

FaceApp, czyli aplikację służącą do przerabiania zdjęć, pobrało już ponad 100 mln ludzi na świecie. Kontrowersje wzbudza fakt, że dane o użytkownikach gromadzone są w Rosji. Sprawą zainteresował się sam premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki obawia się niewłaściwego użytkowania danych osobowych Polaków.
Mateusz Morawiecki obawia się niewłaściwego użytkowania danych osobowych Polaków. (PAP)
bDJHsSNx

Jak podaje "Super Express", premier wezwał w trybie pilnym ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Chociaż na razie Zagórski uspokaja, że nie ma się czego obawiać, to jednak resort przez niego kierowany zaleca użytkownikom ostrożność przy korzystaniu z aplikacji.

Ministerstwo już rozpoczęło analizę działania programu. Jego przedstawiciele chcą sprawdzić czy dane Polaków będą odpowiednio zabezpieczone.

Twórcą aplikacji jest Jarosław Gonaczrow, były pracownik Yandexu, firmy rosyjskiej działającej w branży technologicznej. Według ekspertów, zainteresowanie danymi gromadzonymi przez jego program przejawiają służby Kremla.

bDJHsSNz
Zobacz także: Zobacz także: Farmy trolli zacierają ręce. Twoje zdjęcie z FaceApp bardzo im się przyda

Aplikacja ma dostęp m.in. do aparatu, galerii zdjęć i danych kontaktowych, które trzymamy na swoim telefonie. Aby z niej korzystać, musimy wyrazić zgodę na dostęp do każdego z wymienionych.

bDJHsSNF

Sam twórca FaceAppa tłumaczy, że przesyłanie zdjęć na serwer jest niezbędne, aby aplikacja mogła poprawnie funkcjonować. Podkreśla też, że każdy z jej odbiorców, może w dowolnej chwili usunąć zdjęcia, których program używał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJHsSOa
KOMENTARZE
(31)
Patatajec
2 lata temu
Rozumiem że Facebook i google co gromadzą nasze dane są bezpieczne bo amerykańskie?
miki
2 lata temu
Dokładnie to samo robi Facebook. Tylko jemu już udowodniono, że dane udostępnia na lewo i prawo. Jakoś nie widziałem zainteresowania Morawieckiego przez ostatnie lata. Kolejne przedstawienie dla ciemnego ludu - w czym Morawiecki ostatnio bryluje...
Tak pytam
2 lata temu
Ile dziś płacą za szczucie na Rosję?
bDJHsSOb
Zbych
2 lata temu
A ceny żywności w górę, w górę, w górę.........
cacy
2 lata temu
faceapp rosja UWAGA huawei chiny UWAGA facebook UW...,a nie oni z usa to cacy google UW..., a nie onie z usa to cacy
...
Następna strona