Notowania

Przejdź na

Fałszowanie żywności. Minister Ardanowski porozumiał się z rolnikami

- Polskiej żywności nie musimy się wstydzić. To żywność bezpieczna, wysokiej jakości i po rozsądnych cenach. Dobra żywność nie może być żywnością bardzo tanią – zaznaczył minister Ardanowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister Ardanowski otrzymał w prezencie czapkę od szefa AgroUnii. (Fot: PAP)

Minister rolnictwa Jan Ardanowski łączy siły z AgroUnią. Na wspólnej konferencji prasowej z liderem rolniczych protestów Michałem Kołodziejczakiem zapowiedzieli wspólne działania w kwestii znakowania polskiej żywności.

- Uregulowanie rynku wewnętrznego to podstawa. Pozycja rolników jest tu za słaba – przekonywał Ardanowski. - Trzeba eliminować z rynku wszystkich tych, którzy szkodzą wysokiej jakości żywności w Polsce - zaznaczył.

Dodał również, że polska żywność jest bezpieczna, wysokiej jakości i po rozsądnych cenach. Zaznaczył jednak, że dobra żywność nie może być żywnością bardzo tanią.

- Cena nie może zejść poniżej pewnej wartości. Ronicy nie są wówczas w stanie się produkować, a przetwórcy zaczynają stosować więcej zamienników. To psuje jakość – zaznaczył szef resortu.

Minister Ardanowski w ujawnionym nagraniu, nie kryje swojego rozczarowania funkcjonowaniem ARiMR.
Taśma Ardanowskiego. ARiMR dostaje od rządu i rolników. "Młodzi rolnicy, czekając na pieniądze, przestają być młodzi"

- W sklepach może być różna żywność, zagraniczna, polska, ale musi być właściwie znakowana – dodał szef AgroUnii. - Widzimy zmianę w tendencjach zakupowych wśród Polaków. Coraz więcej osób szuka polskich produktów podkreślił Kołodziejczak.

Jak zapowiedział lider rolników, wspólnie z ministrem Ardanowskim wyślą list do przedstawicieli największych marketów w Polsce, aby rozwiązać problem złego fałszowania, aby zwrócić większą uwagę na ten problem.

Minister rolnictwa jest niezadowolony z funkcjonowania agencji.
ARiMR. Ardanowski krytycznie ocenia funkcjonowanie agencji

- Po tych słynnych taśmach Ardanowskiego, chciałbym, aby minister Ardanowski miał nadzór również nad UOKiK-u. Premier ma dużo zajęć i nie na wszystko starcza mu czasu. Ale reprymenda jaką dostali pracownicy ARiMR-u należy się także pracownikom UOKiK-u - zaznaczy Kołodziejczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2019

NIE KASOWAĆTRUJECIE NAS I JESZCZE KAŻECIE SOBIE SŁONO PŁACIĆ

04-10-2019

BibiA kiedy zajmiecie sie producentami szkodliwej zywnosci ?Kto dopuszcza by do sklepow trafialo sztuczne i skazone chemia jedzenie.

04-10-2019

kiełjak ten się za to weżmie to nasza żywność spadnie w jakości a pisowska mafia będzie chciała położyć łapę na wszystkim co jest jeszcze do zawłaszczenia … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)