Notowania

Górnicy będą protestować przed siedzibą PiS. Minister pyta: "Mają pełnomocnictwo rodzin?"

Nawet tysiąc górników z JSW ma protestować pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej. Pracownicy państwowej spółki chcą odwołania ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Ten odpowiada, pytając, czy górnicy... mają "pełnomocnictwo swoich rodzin".

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORUM)
Górnicy zapowiadają wielki protest w stolicy. Minister mówi, że "jest mu smutno" (Fot: Agencja Forum)

Górnicy mają protestować w poniedziałek 24 czerwca między innymi przeciw odwołaniu prezesa JSW Daniela Ozona. Domagają się za to odejścia szefa resortu energii.

Związkowcy wielokrotnie wskazywali, że zmiany w spółce mogą ich zdaniem służyć przejęciu przez rząd Funduszu Stabilizacyjnego JSW. Obawiali się, że 2 mld zł z funduszu mogą pójść na przykład na budowę samochodów elektrycznych.

Co na to minister energii Krzysztof Tchórzewski? - Spółka jest w dobrej kondycji. Dzięki temu został utworzony Fundusz Stabilizacyjny. Gromadzone tam pieniądze, zapewnią bezpieczeństwo finansowe spółki, gdyby spadły ceny węgla. Pozwolą także na kontynuowanie kluczowych inwestycji. Być może słyszeliście państwo, że ma być inaczej. Zapewniam, że środki z Funduszu mogą być i będą przeznaczone tylko i wyłącznie na rzecz Jastrzębskiej Spółki Węglowej - napisał minister w liście do górników.

Zawiadomienie do prokuratury ws strajków w JSW. Obejrzyj wideo:

- Zaplanowany na 24 czerwca wyjazd do Warszawy z żądaniem mego odwołania, za to, że Rada Nadzorcza Spółki odwołała rozrzutnego prezesa JSW, napawa mnie ogromnym smutkiem - zaznaczył szef resortu energii.

- Chcę zapytać Państwa, czy wybierający się na poniedziałkowy protest w Warszawie mają pełnomocnictwo rodzin górniczych, aby mnie w ten sposób traktować - zapytał również w liście minister.

Pracownicy JSW strajkowali w stolicy już 11 czerwca. Wtedy manifestowali pod warszawską siedzibą firmy w trakcie obrad rady nadzorczej. Chcieli zapobiec odwołaniu prezesa Ozona, ale ich protesty nic tu nie dały. Nowo wybrany wtedy zarząd poinformował w liście do pracowników, że nie mają powodów do obaw i zapewnił o planowanym wypłaceniu premii za ubiegły rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2019

PolakZrobic chloste Jarkowi

23-06-2019

Czypan minister ma pozwolenie od żony, żeby robić górników w bambuko?

23-06-2019

MaciejNo proszę, suweren się buntuje? Przecież to POKO miało kraść?! A kasa pójdzie na obniżkę opłat za prąd dla ludzi, przed jesiennymi wyborami! Taka … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (187)