Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inflacja największym problemem PiS? Gronkiewicz-Walt ocenia

Największym politycznym wyzwaniem dla rządu PiS w najbliższych tygodniach będzie inflacja? - Będzie i to nie dlatego, że jest już bliska 7 procent rok do roku, tylko dlatego, że w tych produktach, które się kupuje na codzień to jest już bliska 20-25 procent, tak intuicyjnie mówiąc - powiedziała w "Money. To się liczy" Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes NBP i była prezydent Warszawy. - Na pewno to nie sprzyja żadnemu rządowi, w żadnym kraju. Po przyzwyczajeniu się obywateli do tego, że nie było inflacji. Rząd na to nie zwraca uwagi, NBP nie wykonuje swoich statutowych celów, więc to na pewno się przyczyni, ale czy spowoduje automatycznie upadek rządu to trudno powiedzieć, nie jestem wróżką - dodała.

0
0
84
Podziel się
Komentarze (84)
zobacz więcej komentarzy (84)
KOMENTARZE
(84)
gość
11 miesięcy temu
Gronkiewicz Waldz ,ludzie tragedia Polski.
Stefan
11 miesięcy temu
Wszystkiemu winny Tusk i Unia a nie pazerni i żądni władzy panowie z PiS,którzy bez przerwy częstują nas nowymi podatkami i walczą całą Europą.Marnotrawia nasze podatki i coraz więcej od nas ciągną .Efekt jest taki Zet za rzadko tych panów zwiększyła się bieda w kraju.
Lech
11 miesięcy temu
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz proszę wracać, z tym nowym już nie wyrabiamy. Te 1 000 000 złotych pani oddała, trudno, sprawa się dla pani rypła, my o tym zapominamy i błagamy - wracaj.
jasiu
11 miesięcy temu
Co ciekawe, największe poparcie mają od tych co najwięcej tracą na inflacji. Mój kolega (kawaler) odłożył znaczną sumę na kupno mieszkania ale nie może dogonić wzrastających cen. Trzyma te pieniądze w banku i ciągle traci ale całym sercem popiera działania PIS we wszystkich kwestiach. Trudno go zrozumieć, tym bardziej że raz już go okradli przy poprzedniej hiperinflacji.
czaszef
11 miesięcy temu
Trzeba jak Balcerowicz w 1999 i 2000. Stopy procentowe 15% w górę. Po pół roku bezrobocie ponad 20%. Po otwarciu granic UE w 2004 - 2 mln młodych Polaków za granicę. Ale Polski Złoty został uratowany!
...
Następna strona