Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja

Inwestycja na miarę obecnych czasów

10
Podziel się

Częściowe odmrożenie gospodarki w Polsce pokazuje, że znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Z jednej strony mamy obawy przed przyszłością - spadki notowań na giełdzie i sytuacje na rynkach walutowych, pokazują, że rozważnie należy wybierać inwestycje.

Inwestycja na miarę obecnych czasów
(materiał klienta)
bDUCAeRN

Artykuł sponsorowany

Dziś liczy się dobra selekcja aktywów w portfelu, która pozwoli ochronić i pomnażać nasz kapitał. Z drugiej rosnąca inflacja, która realnie zmniejsza nasze oszczędności. Eksperci podpowiadają, by przygotować portfele na dłuższy czas niepewności związany wirusem. Gospodarka to system naczyń powiązanych, który nie lubi próżni. Działa jak maszyna, gdy wciśniemy przycisk w jednym miejscu, wyskoczy w innym. Znalezienie tego właściwego momentu i miejsca, w którym pojawia się okazja inwestycyjna pozwala wytrawnym inwestorom na zabezpieczenie przyszłości finansowej. W czasie kryzysu, gdy inni czekają i obserwują, oni rozpoczynają poszukiwania.

W co zatem warto inwestować?

Lepiej unikać inwestycji w sektorze instrumentów dłużnych i branży utilities a aktywa inwestować w złoto i rynek nieruchomości. Kupując apartament warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które wpływają na roczną stopę zwrotu i opłacalność długofalowej inwestycji.

bDUCAeRP

Nieruchomości - kupować czy się wstrzymać?

W wielu dyskusjach eksperckich pojawia się pytanie, czy wstrzymać się z zakupem nieruchomości, bo ich cena spadnie? Zastanówmy się czy te spekulacje mają realne podstawy? Badając barometr cen nieruchomości, np. w Trójmieście, widać że w maju po chwilowym spadku w marcu, ceny przekroczyły już wartość z lutego. Popyt na nieruchomości cały czas się utrzymuje, szczególnie w takich dużych ośrodkach biznesowych jak Gdańsk, widać to również w wynikach za I kwartał 2020 opublikowanycj przez NBP.

Cały czas rozbudowują się centra biznesowe, ludzie migrują za pracą, ciekawszymi perspektywami czy czystszym powietrzem. W zeszłym roku Gdańsk odnotował rekordową liczbę mieszkańców. Coraz dynamiczniej rozbudowujące się centra finansowe ściągają do Gdańska wysokiej klasy specjalistów. Co sprawia, że z roku na rok rośnie popyt zarówno na mieszkania własne jak i wynajmowane.

bDUCAeRV

Nie pozwól, żeby inflacja zjadła Twoje oszczędności

Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, by działać a nie czekać jest inflacja. Eksperci zapowiadają długotrwały trend inflacyjny. Nic więc dziwnego, że szukamy alternatywy dla lokat, które w obecnej chwili skazują nas na stratę kapitału. Inwestowanie w apartamenty w centrum Gdańska pozwoli nie tylko na zabezpieczenie wartości pieniądza w czasie, ale też na jego wzrost w długotrwałym okresie, a to o wiele lepsza opcja niż przyglądanie się jak nasze fizyczne oszczędności się kurczą.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Niezależnie od tego czy planujemy zainwestować w mieszkanie na wynajem czy lokale użytkowe, powinniśmy brać pod uwagę wysokość stopy zwrotu. Badając średnią rentowność najmu w Trójmieście, najwyższy wskaźnik wychodzi w Gdańsku Śródmieście a dokładniej na obszarze Starego Miasta i Długich Ogrodów. I tu sprawdza się stara prawda: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Nic tak nie przyciąga turystów i najemców jak Stare Miasto i jego okolice. Najlepiej w nie dłuższej odległości niż kilometr od ul. Długiej. Przy obliczaniu opłacalności najmu warto wziąć pod uwagę nowe budownictwo. Stare kamienice są klimatyczne, jednak remonty i dodatkowe koszty związane z ogrzewaniem już tak klimatyczne nie są. Na mapie inwestycji w Śródmieściu Gdańska w odległości 900 metrów od Neptuna powstaje prestiżowe osiedle Scala, które wpisuje się w ten model inwestycji. Deweloper Moderna postawił na funkcjonalność, dlatego świadomie zrezygnował z generujących dodatkowe koszty udogodnień dając możliwość tym samym na zwiększenie marży z najmu.

bDUCAeRW

Wybierz dobry moment

Okazje inwestycyjne pojawiają się najczęściej zaraz po rozpoczęciu sprzedaży, różnica w cenie w stosunku do tej po odbiorze wynosi średnio ok. 15%. Zakup na początku opłaca się szczególnie teraz, bo odbierzemy mieszkanie za 2 lata, kiedy sytuacja związana z Covid 19 będzie tylko niemiłym wspomnieniem - komentuje Adam Małaczek Prezes w spółce Moderna Holding, która realizuje obecnie swoje najbardziej gdańskie osiedle Scala Apartamenty.

Biznes w nowej skali

Badania rynku nieruchomości pokazują, że największy wzrost wartości osiągają te, których położenie powiązane jest albo z naturalnymi atrakcjami, albo z historycznymi częściami miast jak w przypadku osiedla Scala. Inwestycja położona w Gdańsku Śródmieście na obszarze zwanym Długie Ogrody. Gdzie niegdyś swoje letnie rezydencje miała arystokracja i zamożni mieszczenie, to jedna z najczęściej wybieranych destynacji przez turystów i biznesmenów. Warto dziś pochylić się nad tą inwestycją, bo za kilka lat zakup apartamentu w tak atrakcyjnie zlokalizowanej nieruchomości będzie możliwe tylko na rynku wtórnym. Nazwa osiedla nawiązuje do Teatru Scala - z niezwykle bogatą historią tego miejsca warto zapoznać się na www.moderna.pl/scala.

bDUCAeRX

Apartament to nie tylko lokalizacja w centrum Gdańska i ciekawa nawiązująca do historycznej gdańskiej zabudowy architektura, to również części wspólne. Przykładamy do nich wyjątkową wagę, w tym celu powołaliśmy specjalnie Modernę Design. Firmę, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, zgodnych z naszymi wysokimi wymaganiami. We wnętrzach Scali nie ma miejsca na przypadek. Zespół architektów stanął przed zadaniem wprowadzenia gdańskiej symboliki do wnętrz, stąd np. płytki ceramiczne szkliwione nawiązujące do dawnych pieców kaflowych. Dodatkowo Moderna Design pracuje nad nowym rozwiązaniem, wprowadzenia nowego standardu deweloperskiego - określonego przez nas standardem Moderny - dodaje Adam Małaczek.

Poszukiwania dobrej inwestycji warto połączyć ze znalezieniem drugiego domu, miejsca na weekendowy czy wakacyjny odpoczynek. Scala Apartamenty są ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem inwestycyjnym na obecne czasy. Dowiedz się więcej już dziś na moderna.pl, nie pozwól by okazja przeminęła.

Artykuł sponsorowany

bDUCAeSq
nieruchomości
KOMENTARZE
(10)
asd
10 miesięcy temu
"Nie pozwól, żeby inflacja zjadła Twoje oszczędności" Pozwól, żeby deweolper je zeżarł. Mieszkanie z kartonu warte 100k, sprzedawane za 500k
Reader
10 miesięcy temu
"Artykuł sponsorowany"
wojciechowski
10 miesięcy temu
juz jest -15% w okolicach Starego Miasta w Gdansku a za 6 mcy bedzie wszystko sie wyprzedawac na - 25% ale deweloper mysli ze jeleni znajdzie. Naiwni kupia dzis za 500 tys a my odbierzemy to od nich za rok za 350 tys lub ciut nizej jak deweloper bedzie tracil plynnosc a banki zaczna licytowac zlewarowanych pseudo inwestorow.
bDUCAeSr
trtt
10 miesięcy temu
artykol sponsorowany, do znudzenia
ja
10 miesięcy temu
Dług jest narzędziem kontroli mas. Rządy (nie tylko polski) i bankierzy nas okradają. Drukują i rozdają kasę. Przy dużej inflacji utrzymują stopy procentowe na niskim poziomie. Oszczędnści sa coraz mniej warte. Zniechęcają do oszczędzania a za to hodują dłużników, którzy biorą kredyty mieszkaniowe na potęgę. Potem stopy podniosą i wszytko im zabiorą. Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.