Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Jak podnieść jakość dostarczanych usług i produktów i sprawić, by klienci do Ciebie wracali?

Podziel się:

Sprawdź prestiżową konferencję tej jesieni - AGILE CORPORATE

Jak podnieść jakość dostarczanych usług i produktów i sprawić, by klienci do Ciebie wracali?
(materiały partnera)

Świadomi profesjonaliści, którzy zarządzają całymi organizacjami i zespołami, wiedzą, że kluczem do sukcesu ich działań jest dostarczenie klientowi tego, czego potrzebuje. Coś, co wydaje się tak oczywiste, często nie jest realizowane z uwagi na braki w zarządzaniu, długie terminy oczekiwania i niejasną komunikację.

Koniec końców kluczem do realizacji celów firmy i zespołu jest dostarczenie produktu lub usługi, których "jakość" będzie wysoka nie tylko z nazwy. Czasem, by poznać prawdziwą potrzebę klienta, trzeba sięgnąć bardzo głęboko. Wnioski bywają różne, ale jest coś, co się nie zmienia - stopień dostosowania rozwiązania do rzeczywistych potrzeb klienta.

Jak to zrobić? Gdzie szukać wsparcia i najzwyczajniej w świecie - od czego zacząć? Sprawdź, czym jest AGILE i dlaczego warto zastosować jego rozwiązania w Twoim biznesie.

AGILE jest dla każdego, kto zarządza procesami

AGILE powstało z myślą o branży IT, ale po latach rozwoju okazało się, że inne firmy również mogą wdrażać rozwiązania tzw. zwinnego zarządzania. To zbiór metod, które pomagają sprawnie i dokładnie przeprowadzać nawet bardzo skomplikowane procesy zmian i rozwoju. AGILE to wsparcie dla osób zarządzających projektami i specjalistów, którzy je realizują.

Siła zwinnego zarządzania tkwi w podejściu do komunikacji w ramach zespołu. Bezpośrednia wymiana uwag, przekazywanie wniosków i testowanie w czasie rzeczywistym to tylko niektóre z elementów dobrej komunikacji, które sprawiają, że zespół może realizować swoje zadania bez konieczności tworzenia obszernej dokumentacji, która nic nie wnosi.

AGILE to podział projektu na łatwomierzalne etapy

Sam podział na etapy to jedno, ale pozostaje jeszcze ich odpowiednie procesowanie. W tym miejscu pojawia się wyróżnik AGILE, czyli powtarzanie danego etapu do uzyskania założonego efektu. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki, czy pytania bez odpowiedzi.

Projekt przechodzi przez sześć etapów, które są dopasowywane do realnych - czyli zmieniających się potrzeb klienta.

Plan-Design-Develop-Test-Release-Feedback

Na początek trzeba poznać prawdziwe potrzeby klienta. Na pierwszym etapie (Plan) najważniejsze są dobre zdolności komunikacyjne. Jasne określenie i zrozumienie wymagań klienta to fundament dla dobrej realizacji projektu.

W następnym kroku (Design) rozpoczynamy pracę nad projektem konkretnego elementu procesu. Pracujemy w oparciu o zebrane informacje z pierwszego etapu.

Kolejno realizujemy zadania z projektu (Develop). Następnie (Test) sprawdzamy, czy nasze działania są zgodne z oczekiwaniami klienta. Jeśli nie ma zastrzeżeń można przekazać gotowe rozwiązanie do użytkowania (Release).

Teraz pozostaje już tylko ostatni etap (Feedback), kiedy po pierwszych działaniach z gotowym rozwiązaniem pojawiają się elementy, które należy poprawić. Konieczność zmian lub poprawek może wynikać ze zmian potrzeb klienta, lub błędów, które nie zostały zauważone na poprzednich etapach.

Najważniejsze w cały procesie jest to, że dany etap jest powtarzany tak długo, aż konkretne założenia zostaną spełnione.

Czy AGILE jest dla mnie?

Jeśli cenisz sobie dobrą wymianę informacji i chcesz, by klienci do Ciebie wracali, bo dostarczasz im rozwiązanie, które realnie potrzebują - tak - AGILE jest dla Ciebie.

Zwinne zarządzanie to oparcie całego procesu na partnerskich relacjach. Zaangażowanie klienta w proces daje gwarancję na regularną wymianę informacji, co ogranicza nieporozumienia i może skracać czas trwania prac.

Gdzie szukać wsparcia w zakresie wdrażania AGILE w swojej firmie i zespole?

27 września MINDSTREAM po raz kolejny organizuje sprawdzoną w ubiegłych latach konferencje - AGILE CORPORATE.

AGILE CORPORATE - Hybrydowa konferencja międzynarodowa

To wyjątkowe wydarzenie, na którym praktycy i profesjonaliści jak Ty, mogą liczyć na wsparcie prawdziwych praktyków metodyki zarządzania Agile. To hybrydowa konferencja międzynarodowa skupiająca praktyków Agile z prestiżowych organizacji.

Udział online czy stacjonarnie?

Możesz wybrać udział na zasadach, które pasują do Twoich potrzeb. Wybierz dostęp online i weź udział w wydarzeniu z dowolnego miejsca na świecie.

Chcesz więcej? Weź udział stacjonarnie i poznaj osobiście prelegentów i innych profesjonalistów w ramach networkingu.

Najlepiej skorzystasz z udziału w AGILE CORPORATE jeśli:

  • Jesteś Pracownikiem Działu HR.
  • Chcesz dowiedzieć się więcej o Agile i nawiązać wartościowe kontakty biznesowe.
  • Kierujesz projektami, zespołami i zarządzasz zmianą w organizacji.Jesteś Agile Leaderem lub Scrum Masterem.
  • Zarządzasz firmą jako CEO, zespołami jako Managerem wyższego i średniego szczebla.

My kierujemy to do każdego, kto jest zainteresowany zwinnością. Wśród naszych gości przede wszystkim są osoby z managementu w organizacjach, osoby, które zajmują się zawodowo Agile. Agile Coache, czy Scrum Masterzy, ale również osoby, które gdzieś zmiany i Agile dotykają w organizacji, ale też każdy, kto chciałby się dowiedzieć czegoś na temat Agile. Staramy się, żeby ta konferencja odpowiadała na potrzeby obu tych grup, czyli kogoś, kto nic nie wie i też kogoś, kto już jest zaawansowany w Agile’u. Robimy to tak, że stopniujemy ten poziom wdrożenia w temat przez całą konferencję. - Kinga Matysiak CEO MINDSTREAM

AGILE CORPORATE to przede wszystkim:


  1. Wydarzenie, na którym otrzymasz tylko i wyłącznie sprawdzoną wiedzę od praktyków z konkretnym doświadczeniem. Każda minuta konferencji niesie ze sobą wartość.
  2. Aktualne informacje na temat trendów i zmian w branży. Jesteś na bieżąco i masz informacje ze sprawdzonego źródła.
  3. Budujesz sieć kontaktów; poznajesz ludzi, którzy mogą stać się nie tylko źródłem inspiracji, ale realnym wsparciem po konferencji.


Co o poprzedniej edycji mówiła Wiosna Wilkomirska – Agile Coach i Scrum Master 10CLOUDS prelegent z 2021, który wraca do nas w 2022

"Najlepsze konferencje to takie, które dają do myślenia. Dzisiejsze zwinne wydarzenie korporacyjne dało mi kilka inspirujących wniosków i sposób na potwierdzenie pewnych intuicji/wniosków z własnego doświadczenia. Transformacje zwinne powinny być przeprowadzane w sposób zwinny i powinny kierować się tym DLACZEGO – rzeczywistą wartością, jaką mogą wnieść do organizacji. Oznacza to również, że proces i metryki muszą być dostosowane do organizacji i jej specyficznej transformacji."

Kim są prelegenci?

To praktycy, którzy zajmują się szkoleniami z metodyki Agile, jak firma MINDSTREAM. Wśród prowadzących znajdują się również praktycy Agile z firm prowadzących zróżnicowane projekty na arenie międzynarodowej.

Na konferencji wystąpią specjaliści z takich firm jak MC DONALD’S, DELOITTE czy SCHAEFFLER.

Co więcej, swoją prelekcję przeprowadzi również jedna z czołowych postaci świata Agile; współtwórca Manifestu Agile - Arie Van Bennekum. Koniecznie weź udział w jego wystąpieniu w ramach Szkoleń Towarzyszących w dniach 28-29.09.

Nad poprawnym przebiegiem agendy wydarzenia będzie czuwał prezenter, dziennikarz i przedsiębiorca - Jarosław Kuźniar.

Czym są Szkolenia Towarzyszące?

To propozycja trzech dodatkowych paneli. Każdy z nich to dwa dni szkolenia - 28-29.09. Szczególnie interesujące i wartościowe dla branży HR jest szkolenie AGILE w HR.

Kiedy zarezerwować czas?

27.09.2022. Start o 8.00.

Sprawdź szczegóły i agendę na https://agilecorporate.pl/

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl