Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Jak zarabiać na inwestycji w apartamenty hotelowe?

Podziel się:

Inwestowanie w apartamenty hotelowe wciąż jest bezpiecznym sposobem na ulokowanie swojego kapitału. Można zostać właścicielem apartamentu inwestycyjnego, spędzić w nim urlop i dodatkowo czerpać zyski z jego najmu. Oczywiście wszystko zależy od Partnera, z którym nawiążemy współpracę. Na rynku mocno wyróżnia się Arche SA, która dzieli się zyskami nie tylko z najmu pokoi, ale też z pracy całego hotelu.

Jak zarabiać na inwestycji w apartamenty hotelowe?
Zabytkowa Fabryka Samolotów w Mielnie (materiały partnera)

Na rynku istniejemy już 30 lat i jesteśmy najbardziej doświadczonym polskim deweloperem, który oferuje zakup pokoi hotelowych w Systemie Arche®, gdzie obowiązują transparentne zasady rozliczeń. Co miesiąc, każdy inwestor w formie elektronicznej otrzymuje dokładne rozliczenie kosztów, przychodów i zysku. Zyskami dzielimy się nie tylko z noclegów, ale także z gastronomii, konferencji, koncertów, czy SPA. Nasi inwestorzy osiągają zyski około 12% i więcej. Zysk dla inwestora liczony jest od ceny netto zakupu lokalu - mówi Magdalena Sidorowicz, Dyrektor Sprzedaży Grupy Arche

Grupa stworzyła własny, autorski Systemie Arche®, gdzie inwestor kupując pokój hotelowy, staje się właścicielem nieruchomości z księgą wieczystą, a umowa najmu zawierana jest na 10 lat. Później przechodzi na czas nieokreślony, a więc obowiązuje dalej. Arche nie kończy współpracy z inwestorami. Umowa warunkuje również otrzymanie wynagrodzenia rocznego na poziomie minimum 5% rocznie od ceny zakupu lokalu. Dzięki temu inwestorzy mają pewnego rodzaju wentyl bezpieczeństwa inflacyjnego. Firma sprzedała już 2000 pokoi i apartamentów inwestycyjnych.

Jak dodaje Magdalena Sidorowicz

każdy inwestor może sprawdzić jak "pracują jego pieniądze" zaangażowane w zakup pokoju. To również służy biznesowi, bo inwestor staje się czynnym uczestnikiem komercyjnej działalności hotelu. Inwestorzy stają się właścicielami pięknych przestrzeni, zielonych terenów, wszelkich atrakcji hotelowych, są częścią wspólnoty Arche. Ponadto mogą korzystać z pobytów właścicielskich bez ograniczeń czasowych. Każdy, kto kupi u nas pokój, staje się członkiem Klubu Inwestora, w ramach którego, bierze udział w wielu wydarzeniach w hotelach, na preferencyjnych warunkach.

Dodatkowymi plusami, jest fakt, że inwestor nie martwi się o sytuację na rynku, o wynajem lokalu, jego wyposażenie i wykończenie. Wszystko jest po stronie hotelu. Arche stworzyło także wakacyjną akcję: "Inwestuj z Arche, Spotkajmy się w Warszawie". Do końca sierpnia potencjalnych inwestorów zaprasza na spotkanie w stolicy, oczywiście z noclegiem i śniadaniem GRATIS w jednym ze swoich hoteli. Wystarczy umówić się na spotkanie (www.deweloper.arche.pl).

Własny apartament z widokiem na morze

W Arche w większości hoteli można nabyć pokoje w inwestycyjnym Systemie Arche®. Grupa stawia przede wszystkim na obiekty zabytkowe. Zdaniem firmy inwestowanie w zabytki jest podwójnie bezpieczne, ponieważ wartość takich obiektów rośnie w czasie, szybciej niż innych nieruchomości.

Można powiedzieć, że znaleźliśmy bardzo wąską niszę i to powoduje, że cały czas trudno nas dogonić. Stawiamy teraz na rewitalizację, ale podchodzimy do niej inaczej. Nie niszczmy tego, co zostawił upływ czasu, w naszych rewitalizacjach widać ducha tego miejsca. – przyznaje Władysław Grochowski, twórca i właściciel Grupy Arche.

Przykładem takiej inwestycji może być właśnie rewitalizowana Fabryka Samolotów w Mielnie, gdzie teren inwestycji obejmuje obszar zabytkowej bazy lotnictwa wodnego Luftwaffe o pow. ok. 6,5 ha. Do lat 90 ubiegłego wieku obiekt był wykorzystywany przez Wojsko Polskie.

Zaskoczyła mnie wielkość i ogromny potencjał tego miejsca. Z kompleksu wojskowego zachowały się dwa budynki, z czego najważniejszym i najokazalszym jest hangar o powierzchni 3,5 tys. mkw. Ma wysokość 12 metrów i będzie to miejsce na organizowanie dużych imprez kulturalno — rozrywkowych. Nie zabraknie koncertów i widowisk, które przyciągną gości. - mówi Magdalena Sidorowicz.

Inwestorów coraz bardziej fascynują takie właśnie projekty i zupełnie nowe podejście do hotelarstwa. Nie dziwi zatem fakt, że obiekt, choć jeszcze w budowie, już jest sprzedany w 30%.

Powstająca inwestycja niewątpliwie przyciąga również swoim unikalnym położeniem. Hotel ma dostęp do jeziora Jamno oraz morza Bałtyckiego. Dotarcie na plażę jest bardzo łatwe , ponieważ dzieli ją od budynków jedynie kilka kroków. Taka sama odległość jest od linii brzegowej jeziora Jamno.

W pierwszym etapie Arche wybuduje budynek ze 120 lokalami z sypialnią, salonem oraz aneksem kuchennym. 6 apartamentów będzie o standardzie wykończenia 5*. Znajdują się tam dwie sypialnie, duża łazienka, salon, jadalnia oraz kuchnia. Największe apartamenty są na 6 piętrze. Każdy posiada balkon, z którego można przejść piętro wyżej, na taras. Stamtąd będzie można podziwiać piękno całej okolicy.

Poza tym firma planuje w obiekcie między innymi basen, restauracje, kawiarnie, salę widowiskową, centrum konferencyjne i SPA. Obiekt będzie gotowy w przyszłym roku, a wszystkie lokale są sprzedawane w Systemie Arche®.

Dajemy minimalne wynagrodzenie roczne 5% liczone od ceny netto zakupu. To jednak minimum. Jak wypracujemy nadwyżkę, to dopłacamy. Zyski wypłacamy co miesiąc z rzeczywistych przychodów hotelu. Mamy już ponad 600 inwestorów i bardzo szybko nam ich przybywa. Są jak rodzina – utożsamiają się z firmą i z naszymi wartościami. - mówi Władysław Grochowski.

- mówi Władysław Grochowski.

Na niewątpliwy sukces tego miejsca będzie miał wpływ fakt, że według danych GUS w 2021 r. najwięcej noclegów udzielono właśnie w województwie zachodniopomorskim, tj. 11,9 mln.

Firma Arche w kolekcji ma już 17 hoteli (www.hotelearche.pl) z ponad 3500 pokojami. I na tym nie koniec, ponieważ Arche wciąż inwestuje. Już w sprzedaży oprócz Fabryki Samolotów w Mielnie, są takie inwestycje jak rewitalizowany Klasztor we Wrocławiu, Arche Hotel Sanatorium Milicyjne w Nałęczowie, czy w przygotowaniu hotel w uzdrowisku Muszyna Złockie (www.deweloper.arche.pl). Właściciel Arche, Władysław Grochowski otrzymał nagrodę Przedsiębiorca Roku 2022 przyznawaną przez portal Money.pl za pokazanie, jak biznes deweloperski może prowadzić działania odpowiedzialne społecznie i przy tym utrzymywać rentowność. Został także odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, za działalność społeczną i charytatywną.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl