Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Japończycy spuszczą skażoną wodę z Fukushimy do morza. Budują kilometrowy tunel

8
Podziel się:

Skażona woda z elektrowni atomowej w Fukushimie zostanie spuszczona kilometrowym tunelem do morza. Japońscy rybacy boją się, że będą mieli z tego powodu problem ze sprzedażą złapanych owoców morza.

Japończycy spuszczą skażoną wodę z Fukushimy do morza. Budują kilometrowy tunel
Skażona woda z elektrowni w Fukushimie ma zostać spuszczona tunelem do morza (Adobe Stock)
bEIVVULF

Japoński rząd zatwierdził w kwietniu plan pozbycia się ponad miliona ton skażonej wody z elektrowni w Fukushimie. Zanim woda zostanie spuszczona do morza, ma zostać przefiltrowana i rozcieńczona, ale obecna technika nie pozwala wyeliminować z niej trytu – promieniotwórczego izotopu wodoru.

W związku z tymi obawami operator elektrowni zamierza wybudować tunel długości około kilometra, żeby spuścić za jego pomocą skażoną wodę dalej od brzegu. Na obszarze, co do którego nie wydano licencji połowowych.

Przeciwko bezpośredniemu pozbyciu się wody protestowały rządy Chin i Korei Południowej, a także japońscy rybacy. Japończycy żyjący z połowu ryb obawiali się, że klienci nie będą chcieli kupować owoców morza złowionych na okolicznych wodach.

bEIVVULH
Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2022. Ile konkretnie? Inflacja zje podwyżki? Ekspert wyliczaa

Japońskie media poinformowały, że rząd będzie skupował mrożone owoce morza od rybaków, którzy stracą z powodu uwolnienia wody z Fukushimy. Ma też pomóc im poszerzyć sieć odbiorców produktów, które nie mogą być zamrożone.

Zgodnie z planem spuszczanie wody do oceanu ma się rozpocząć w 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVVUMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
naf
2 miesiące temu
I to nazywa się ekologia
teraz można
2 miesiące temu
Przecież już dawno jak przez Pacyfik na plaże US dotarł a okoń morski przy Fuku miał 1000krotną dawkę i motyle jedne zmutowały tam.
Prorok
2 miesiące temu
Promieniotwórczość mamy wszędzie wokół nas, tylko o małym stężeniu. Właśnie Japończycy chcą zrobić to, co robi sama przyroda. W dużej ilości wody morskiej-ta promieniotwórcza woda rozcieńczy się do stężenia nieszkodliwego dla zdrowia. Nie ma innego wyjścia, to jest najlepsze z możliwych !!!!
bEIVVUMj
logiczny
2 miesiące temu
Od samego poczatku to robią tak jak Chińczycy zagospodarowuja emisję co2 ograniczoną w Europie i fundacje czy organizacje ekologiczne o tym wiedzą i na tym zarabiają !
Hhhh
2 miesiące temu
Z jednej strony mamy ludzi, którzy walczą o czystość planety, probuja ja ratować i wyeliminować syf, który się nawarstwil i oto mamy jedną akcję, ktora niszczy wszystko i to jawnie.