Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

KAS bierze się za cyberprzestępstwa. Chwali się swoją jednostką specjalną

11
Podziel się

Krajowa Administracja Skarbowa powołała do życia Cybercentrum – jednostkę zajmującą walką z przestępstwami ekonomicznymi w internecie. Nowy wydział KAS zwalczać będzie m.in. nielegalny hazard online, handel kosztami, ale także patostreamerów.

Przestępcy w internecie będą pociągani do odpowiedzialności
Przestępcy w internecie będą pociągani do odpowiedzialności (Materiały prasowe, KAS)
bEhfsLCd

Patostreamerzy na swojej twórczości potrafią zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie odprowadzają od tego do skarbówki podatku. I właśnie to ma się zmienić – KAS chce identyfikować autorów patostreamów, a następnie wytaczać im postępowania karnoskarbowe. Posłużyć ma do tego nowa jednostka, której zadaniami będzie identyfikacja cyberprzestępstw i wykroczeń skarbowych w internecie.

Oprócz nich, Cybercentrum skupi się na wyłapaniu sklepów internetowych, które oferują nielegalne towary, czy też na nielegalnym hazardzie online. W przypadku tego drugiego widać już realne efekty – KAS ma już w swoim rejestrze ponad 7 tys. domen oferujących nielegalny handel. Jednakże wciąż powstają klony stron, które Cybercentrum namierzy.

– Faktycznie domeny-klony to jedno z największych wyzwań. Kiedy namierzymy adres, z którego prowadzona jest reklama lub świadczone są usługi nielegalnego hazardu, i wpiszemy go do specjalnego rejestru, to wciąż pojawiają się nowe strony WWW – wyjaśnia wiceszef KAS Piotr Dziedzic, cytowany przez "Dziennik Gazetę Prawną".

bEhfsLCf
Zobacz także: Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Nowa jednostka skupi się też na walce z wystawianiem nielegalnych faktur. – Cybercentrum gromadzi, przetwarza, analizuje i ocenia zamieszczane w sieci informacje dotyczące handlu kosztami, a dokonane w tym przedmiocie ustalenia przekazuje do właściwych jednostek organizacyjnych KAS – tłumaczy Dziedzic.

bEhfsLCl

Centrum Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Środowisku Elektronicznym – bo tak brzmi pełna nazwa nowej jednostki – będzie działać przy opolskim urzędzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhfsLCG
KOMENTARZE
(11)
Hornet
2 lata temu
To już chyba 22 jednostka stworzona w Styropianowie, mająca broń i uprawnienia policji. Strach się bać !
sprawiedliwy
2 lata temu
Kogo ma sprawdzać nas lud ,niech sprawdza samorządy instytucje państwowe my nie mamy co ukrywać ,ani oszukiwać ,chociaż jak można zauważyć ,aby dorobić się w tym kraju czegoś trzeba być uczciwym ,bo uczciwością tylko zostajesz biedny ,lecz my ten stary wiek nauczono uczciwości ,wierzyć w boga nie krzywdzić bliźniego,szanować go ,a demokracja nauczyła zakłamania ,a wierzących mamy, ale praktykujących ,którzy uważają że bogacenie klerow ,oczyści ich zakłamane i nie uczciwe sumienie ,gdyby byli wierzącymi to by wiedzieli że bogu nie są potrzebne pieniądze ,bo pieniądze tylko ich zniszczą i rodzą nienawiść ,i taką nienawiść od 30 lat budujecie gdzie najważniejsza jest dla was kasa kłamstwa i oszustwa ,na tym uparliście swoją władzę żenada ,ale prawdziwa wstyd za takich ludzi ,którzy są gorsi niż komuna ,ludzie którzy powinni dawać dobry przykład narodowi ,okazali się niestety nie odpowiednimi ludźmi
Historia
2 lata temu
Przypominam ze zrzucenie bomby na Hiroshime oraz niemieckie obozy koncentracyjne byly w pelni legalne.
bEhfsLCH
pop
2 lata temu
kas, speed, abw,cbs,policja,straż miejska, straż gminna,itd, a wszystko z troski o obywatela.
pam
2 lata temu
A może ta jednostka zbadałaby, z jakich pieniędzy opłacani są pisowscy hejterzy i czy płacą od swoich zarobków podatki?