Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kazimierz Pazgan nie żyje. Jeden z najbogatszych Polaków od lat chorował na serce

Podziel się:

W nocy z piątku na sobotę 22 czerwca, w klinice w Zabrzu zmarł Kazimierz Pazgan - założyciel firmy Konspol i jeden z najbogatszych Polaków. Miał 71 lat.

Kazimierz Pazgan nie żyje. Jeden z najbogatszych Polaków od lat chorował na serce
(Konspol, Konspol)
bESDmAyJ

Informacje o śmierci biznesmena podał serwis Sądeczanin.

Kazimierz Pazgan urodził się 4 marca 1948 roku w Starej Kamienicy. Ukończył studia na kierunku resocjalizacja. W 1982 roku założył firmę Konspol. Pazgan był także jednym z współtwórców Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu - WSB-NLU. Był znany również z wielu inicjatyw gospodarczych i społecznych.

W 2017 roku znalazł się na 41. miejscu rankingu "Wprost" z majątkiem w wysokości 900 mln zł. Rok później Kazimierza Pazgana nie wymieniono już na tej liście – czytamy z kolei w "Fakcie".

bESDmAyL
Zobacz także: Obejrzyj: Amerykański filantrop i milioner zmarł w bloku w Nowym Sączu. Kim był Charles Merrill?

Znalazły się tam za to jego dzieci: Konrad Pazgan i Magdalena Pazgan, którzy odziedziczyli po ojcu drobiowe imperium. Każde z nich trafiło na listę z majątkiem w wysokości 450 mln zł, co dało im 79. miejsce na liście najbogatszych osób w Polsce.
W najnowszym rankingu "Wprost" nie wymieniono Pazganów.

bESDmAyR

Firma Konspol została w 2018 r. sprzedana amerykańskiemu koncernowi Cargill.

"Z głębokim smutkiem informujemy iż w skutek wieloletniej choroby serca, dziś w nocy odszedł do wieczności nasz ukochany Prezes Kazimierz Pazgan" - napisano na stronie internetowej spółki Konspol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESDmAzm