Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kierunki rozwoju. Jak utrzymać dynamikę wzrostu?

1
Podziel się:

3 i 4 października odbędzie się w podrzeszowskiej Jasionce czwarta edycja Kongresu 590. Choć kongresowe debaty zdominuje tematyka gospodarcza, to organizatorzy sporo miejsca przeznaczyli także na dyskusję o sprawach społecznych.

Kierunki rozwoju. Jak utrzymać dynamikę wzrostu?
(materiały partnera)

Kongres 590 to jedna z najważniejszych konferencji gospodarczychw Polsce, można się spodziewać, że liczba uczestników przekroczy 6 tys. osób, które zarejestrowały się podczas edycji w 2018 roku. Patronem Kongresu jest prezydent Andrzej Duda, który przyjedzie do Rzeszowa i wraz z premierem Mateuszem Morawieckim weźmie udział w kongresowej debacie. Rzeszowskie spotkanie będzie bowiem także elementem realizacji jednego z kluczowych programów geopolitycznych i gospodarczych Polski, czyli budowania sojuszu państw Trójmorza. Dlatego na Kongres 590 zaproszono ambasadorów i innych przedstawicieli państw regionu Morza Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyku.

Przez dwa dni odbywać się będą dziesiątki paneli w dziewięciu grupach tematycznych. Będą one dotykać najważniejszych dla Polski zagadnień gospodarczych, pogrupowanych w bloki tematyczne: Nowe wyzwania; Przemysł, energetyka, infrastruktura; Elektromobilność i transport niskoemisyjny; Nowoczesny biznes – nowoczesne instytucje; Nauka, innowacje, rewolucje oraz Zrównoważony system finansowy. Podczas Kongresu kontynuowana będzie akcja edukacyjna „Wybieram 590” – w bloku o tym samym temacie przedsiębiorcy, ekonomiści, politycy będą debatować o sile polskich marek i o sposobach promowania wśród Polaków postawy świadomego wybierania rodzimych produktów i usług jako niezbędnego elementu budowania silnej i bogatej Polski.

Odrębny blok będzie poświęcony miejscu Polski na politycznej i gospodarczej arenie Europy i świata. Sporo uwagi podczas tegorocznej edycji Kongresu 590 zostanie poświęcone również kwestiom społecznym. Międzypokoleniowa solidarność społeczna to wspólny tytuł paneli podczas których będziemy mogli dyskutować o takim modelu organizacji społeczeństwa, który pogodzi często wydawać się może sprzeczne interesy osób młodych i starszych, ludzi uczących się, pracujących i emerytów.

Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590, podkreśla, że jesienne spotkania na Podkarpaciu udowodniły, iż taka formuła debaty świata biznesu i polityki jest w Polsce bardzo potrzebna. Buduje ona bowiem zrozumienie i zaufanie między sferami administracji i gospodarki, zrywając ze stereotypem, iż władza i biznes to środowiska żyjące w konflikcie interesów. Dlatego organizatorzy przygotuje także cykl warsztatów, które staną się uzupełnieniem dyskusji i debat. Podczas takich warsztatów praktycy w kilkudziesięcioosobowych zespołach będą szukać sposobów rozwiązania konkretnych problemów administracyjno - biznesowych z którymi stykają się przedsiębiorstwa. Wnioski wypracowane podczas warsztatów zostaną przekazane różnym organom administracji publicznej i mogą się okazać pomocne np. podczas legislacyjnych nad ustawami i rozporządzeniami.

W tym roku Kongres 590 ponownie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2 Arena koło Rzeszowa, w dniach 3 i 4 października. Więcej informacji można zaleźć pod adresem www.kongres590.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Ktoś
5 lata temu
Szkoda, że 590 nie oznacza produktu polskiego ani nawet wyprodukowanego w Polsce.