Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Kolejne osoby na liście zaszczepionych. To założyciele firmy kosmetycznej

2016
Podziel się:

Jak dowiedział się money.pl, Henryk Orfinger i Irena Eris, czyli małżeństwo stojące za sukcesem firmy dr Irena Eris, również przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Chcę wyraźnie podkreślić, że z nikim się nie dogadywałem, u nikogo tej sprawy nie załatwiałem - mówi money.pl Henryk Orfinger. Podkreśla, że otrzymał informacje o szczepionkach, które mogą się zmarnować i dlatego ruszył na miejsce.

Kolejne osoby na liście zaszczepionych. To założyciele firmy kosmetycznej
Henryk Orfinger i Irena Eris - założyciele marki Dr Irena Eris (East News, VIPHOTO)
bECxohqt

Nie tylko aktorzy, ale również przedsiębiorcy byli szczepieni w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w grudniu. Jak informowaliśmy w money.pl, pod koniec roku szczepienia przyjęło małżeństwo Zbigniewa i Elżbiety Grycanów. Jak wynika z naszych informacji, na liście zaszczepionych jest również inne biznesowe małżeństwo.

- Potwierdzam, że 30 grudnia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyjąłem wraz z żoną szczepionkę przeciwko koronawirusowi - mówi w rozmowie z money.pl Henryk Orfinger, szef rady nadzorczej rodzinnej firmy Dr Irena Eris.

Szczepionkę przyjął on i jego żona, czyli właśnie dr Irena Eris. To współzałożycielka przedsiębiorstwa i jednocześnie doktor farmacji z wykształcenia. - Chcę wyraźnie podkreślić, że z nikim się nie dogadywałem, u nikogo tej sprawy nie załatwiałem - mówi Orfinger.

bECxohqv

- Uzyskałem informację, że WUM posiada nadprogramową liczbę szczepionek, które musi wykorzystać przed końcem roku, bo w innym wypadku one po prostu się zmarnują. I z takim przeświadczeniem pojechałem tam niemal natychmiast - dodaje.

I jak podkreśla, miał wątpliwości, czy może być już uczestnikiem akcji szczepień. I wątpliwości te miały się też przerodzić w pytania do personelu Centrum Medycznego WUM. - Przyznam szczerze, że zastanawiałem się, czy mogę być już w tym terminie szczepiony - opowiada.

- Na miejscu, w głównym holu, spotkałem ledwie kilka osób, poza tym było zupełnie pusto. Już w budynku zostałem też zapewniony, że faktycznie mogę być szczepiony, że jest to zgodne z przepisami, że nikomu nie zabieram żadnej dawki. Byłem za to kilkukrotnie informowany, że cała akcja szczepienia musi być przeprowadzona na szybko ze względu na krótki termin użyteczności rozmrożonej szczepionki. I potwierdzają to doniesienia medialne, w tym ostatni tekst z dziennika "Rzeczpospolita". Byłem i jestem przekonany, że przez te szczepienia nie było konieczności wyrzucenia preparatu - mówi.

bECxohqB

- Każdy, kto usłyszałby o możliwości szczepienia, z pewnością chciałby z niej skorzystać. W moim przypadku cały proces trwał zaledwie kilkanaście minut: przyszedłem, podałem dane, zostałem poproszony o zajęcie miejsca. Nikt na mnie nie czekał, nie witał się - mówi Henryk Orfinger.

- Wielokrotnie zapewniałem, że nasza firma - jeżeli będzie tylko taka potrzeba - zaangażuje się w akcje szczepienia Polaków. I cały czas te deklarację potwierdzam. Przed świętami Bożego Narodzenia, w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, mówiłem zresztą, że jesteśmy skłonni pomóc, chociażby w zakresie przechowywania preparatów, gdyż mamy zamrażarki do tego przystosowane - podkreśla.

- Szczepionka to jest nasze wybawienie. (…) To jest coś, czemu wszyscy powinni się poddać - tak o szczepionce przeciwko koronawirusowi w programie "Money. To się liczy" mówiła przed świętami Bożego Narodzenia dr Irena Eris.

bECxohqC

- Z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że mam poczucie, że organizacja całego procesu nie przebiegła tak, jak powinna. Jeżeli było realne ryzyko, że stracimy szczepionki, to znaczy, że proces logistyczny zawiódł. Nie mam przekonania, bym komuś szczepionkę zabrał - tłumaczy.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika wprost, że to prezes CM WUM zdecydowała o zamówieniu dodatkowych szczepionek. Potwierdza to wiadomość e-mail, do której dotarł dziennikarz Sylwester Ruszkiewicz. Więcej można przeczytać w materiale pt. "Mamy dowód, że to WUM prosił o dodatkowe szczepionki".

Zobacz także: Afera ze szczepieniami. Na władze uczelni medycznej może spaść kara - nawet 250 tys. zł
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxohqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2016)
JBW
6 miesięcy temu
Najprostszy sposob na kolejnosc - sluzba zdrowia , chorzy , przedszkola- personel , szkoly .Potem rocznikami i po sprawie .Zawsze beda osoby poza kolejnoscia -czlowiek jest ulomny !!!!Brak prostoty w organizacji szczepien jest porazajacy .Ale i tak ze wszystkim jestesmy w Swiatowej czlowce , lacznie z dokonaniami niezwyklego prezydenta . Dziala w podziemiu - bo ja go nie widze !!!!!!!
gugugugu
8 miesięcy temu
Tak, przypadkiem pojawiły się nadprogramowe szczepionki, przypadkiem dowiedzieli się przypadkowi ludzie o specyficznej charakterystyce i przypadkiem zostali zaszczepieni. Aż piszczy...
zibi
8 miesięcy temu
Nareszcie POKOlei - POwoli się ujawniają KOlejni tajni ambasadorzy. Najbardziej rozczulają mnie władze tego uniwerstytetu medycznego. Czy oni myśleli, że ich bezczelne kłamstwa nie wyjdą na jaw? -- Mysle ze Janda wystawi sztukę pt JAK OKŁAMAC POLAKOW ,publika murowana ,a tak naprawdę to WIELKI SKANDAL,a telewizja TVN powinna byc zbojkotowana = DO LIKWIDACJI LUB DO REPOLONIZACJII! = Teraz będzie zmiana nazwy teatru Jandy na "Warszawski Teatr Medyczny" i już będą szczepić wszystkich swoich... A kto bogatemu zabroni ? ; (( Jak rządziłaby PO , to zaszczepiliby się politycy tej nacji , celebryci i cała ta ich otoczka POpleczników na górze, a pozostali obywatele pozostawieni byliby samym sobie, tak jak to jest we Włoszech.Tak właśnie postępują niedobitki poprzedniej władzy- niestety jest ich jeszcze bardzo dużo. = Zaszczepili się 30 grudnia, po 21 dniach powinni dostać drugą dawkę. Wypada to 20 stycznia, przyjdźmy, będą promować szczepienie, darmowe bilety do teatrów, kosmetyki ,lody , zaproszenia do Tvn, grill, balony, itd...(( POwiedz Janda a teraz jak na lewo wzięłaś szczepionkę to już nie czułaś jakby ktoś na Ciebie stał - twoje słowa cytuje = cała Polska na cie... nas.... ))!!
bECxohqX
Myślcie...
8 miesięcy temu
TEGO NIE MOZNA JUZ CZYTAĆ , TO RAZI ...Przeczytali, usłyszeli i jechali w ,, ciemno " by się zaszczepić . Tak mozna mówić do 3-y latka , nie potrafiacego mysleć , ale słuchajacego...Miejcie więcej wyobrażni , Polacy już mają dość POwiązań KObuchów są madrzejsi niż jak wy myslicie...
Obser...
8 miesięcy temu
Czy ta informacja ma na celu stonowanie dezaprobaty dla niegodnych zachowan ludzi badz co badz powszechnie znanych jak np p. Janda. Pachnie mi to proba rozcienczania fekaliow,ktore rozlaly elity. = Teraz się zaczynają czasy korupcji, kolesiostwa, świat tylko dla elit ,cwaniaków ,biedniejsze klasy się nie liczą, będą wyzyskiwane i wykorzystywane.Pandemia pretekstem do bogacenia się, łamania prawa,czas niesprawiedliwości społecznej, pogardy, zakłamania.Elity własnie odkrywają swoje oblicze. = Na bruk te wladze !!! - Ciekawe ile na kata ich wplynelo za darmo nikt nic nie daje chamstwo i cwaniactwo sie ustawilo w WUM... zwiększyło zapotrzebowanie na szczepionkę z 75 do 450 dawek.... bo "nie było przygotowany do szczepień w grudniu"? ) O kolejności na WUM decydowała grubość koperty mierzona specjalnym miernikiem model Grodzki5000.(
...
Następna strona