Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Kolejny transfer z TVN do mediów publicznych

22
Podziel się:

Juliusz Kaszyński z TVN24 ma przejść do Polskiego Radia, najprawdopodobniej obejmie funkcję wiceprezesa - potwierdził portal money.pl. O tej zmianie jako pierwszy poinformował branżowy serwis wirtualnemedia.pl.

Kolejny transfer z TVN do mediów publicznych
Siedziba TVP (East News, Piotr Molecki)

Serwis przypomina, że Juliusz Kaszyński z telewizją był od 19 lat.

"W ostatnich latach był prowadzącym i wydawcą programu "Czarno na białym". Poinformował w stacji, że wraca do radia. Ma objąć wysokie stanowisko – prawdopodobnie wiceprezesa Polskiego Radia" - informują wirtualnemedia.pl. Informację tę udało nam się nieoficjalnie potwierdzić.

Kadrowa karuzela w mediach ruszyła

Juliusz Kaszyński miał już się pożegnać z zespołem w TVN24

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tusk zapowiadał zmiany w TVP. "Walka trwa"

To nie jest pierwszy transfer z TVN do mediów publicznych. Money.pl informował już, że Paweł Płuska ma zostać nowym szefem "Wiadomości" TVP.

To reporter "Faktów" TVN, związany ze stacją od 2002 r. W swoich materiałach porusza tematy sejmowe oraz z zakresu gospodarki. Wcześniej Płuska pracował m.in. w RMF FM, Radiu ZET i Telewizji Puls.

Wirtualnemedia.pl informują, że z TVN24 pożegnała się także Joanna Dunikowska-Paź. Według nieoficjalnych informacji ona lub Marek Czyż mogą być gospodarzami programu informacyjnego, który ma zastąpić "Wiadomości".

Money.pl potwierdził także, że Grzegorz Sajór po zmianach w mediach publicznych będzie dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej..

- Grzegorz Sajór będzie odpowiedzialny za treści informacyjne i publicystyczne na antenach telewizji publicznej - powiedział nam jeden z ważnych posłów Platformy Obywatelskiej.

Uchwała Sejmu ws. TVP

"Sejm wzywa Skarb Państwa do podjęcia działań naprawczych w spółkach mediów publicznych, czyli w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i Polskiej Agencji Prasowej" - taki zapis znalazł się w uchwale, którą przegłosowali posłowie. Zobowiązali się w niej też do "trwałego przywrócenia stanu zgodnego z konstytucją".

Za przyjęciem uchwały o mediach publicznych "w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności" głosowało 244 posłów. Przeciw głosowało 84 osoby, a 16 posłów wstrzymało się od głosu.

Autorzy projektu stwierdzili w uzasadnieniu, że "konstytucyjne prawo obywateli do informacji" musi być realizowane poprzez dostęp do rzetelnych mediów oraz Polskiej Agencji Prasowej, "co wymaga niezwłocznej odbudowy niezależności, obiektywizmu i pluralizmu w realizacji misji publicznej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Hit
7 miesięcy temu
Co tu komentować. To się samo komentuje. Opcja niemiecka chyżego Roja doprowadzi do rozbioru Polski. Tylko patrzeć jak ościenne państwa będą zmuszone ratować demokrację w Polsce. Dziadek rudej wrony wyłamywał szlaban na granicy a wnuczek podniesie go na całą wysokość. Co można było się spodziewać po tw Oskarze? Tylko zdrady i dalszej współpracy z Niemcami.
była Trójkowi...
7 miesięcy temu
Do Pana Sajora - proszę zostać w 357 - "Korzenie i skrzydła" to moja ulubiona audycja.
Jom
7 miesięcy temu
W miejsce TVP i PR powstaje filia TVN, która korzeniami sięga środków FOZZ.
jack
7 miesięcy temu
przyszły prezydent pan Braun chyba miał rację
bvg
7 miesięcy temu
To co to, drugi tvn
...
Następna strona