Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Koniec Spisu Powszechnego. Wnioski o ukaranie poszły do sądu

161
Podziel się:

W Narodowym Spisie Powszechnym spisało się ponad 95 proc. Polaków. Ponad połowa osób spisała się przez internet. GUS złożył ponad 200 wniosków u ukaranie za odmowę udziału w spisie.

Koniec Spisu Powszechnego. Wnioski o ukaranie poszły do sądu
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i zakończył 30 września br. (PAP, Wojtek Jargi�o)

- Główny Urząd Statystyczny złożył ponad 200 wniosków o ukaranie za odmowę spisu - mówi Radiu ZET prezes GUS Dominik Rozkrut. Chodzi o osoby, które odmówiły spisania podczas próby kontaktu poprzez infolinię lub w czasie wizyty rachmistrza.

Kto się nie spisał? GUS złożył wnioski o ukaranie

- Z osobami, które się nie spisały nie będzie już próby kontaktu. Uzupełnimy to o własne źródła i dane statystyczne - mówi Radiu ZET prezes GUS.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i zakończył 30 września br. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy.

Zobacz także: Spis powszechny. Na te pytania nie musisz odpowiadać

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami".

Koniec Narodowego Spisu Powszechnego

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa, czy zasoby mieszkaniowe. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów, czy stanu majątkowego. Dokładna lista pytań spisowych również dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/ w dedykowanej zakładce.

Trzeba pamiętać, że odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pierwsze wyniki spisu powszechnego zostaną ogłoszone w styczniu 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(161)
Żywy
2 lata temu
Osoba która spisała się wchodzi do TRUST-u (nawet Miodek i Bralczyk nie opisują tego słowa w polskich słownikach ale znaleźć ten wyraz można na stronach Ministerstwa Finansów i wyraz ten jest szeroko pojęty w języku prawnym/powiernictwo w UE, GB, USA i inne), jako majątek POLAND REPUBLIK OF. Spis nie dotyczy istot żywych ale o tej w prawie rozdzielczości pomiędzy statusami: osobą/osobą-fizyczną a istotą żywą w słownikach nikt nie informuje w słownikach również. Także system działa od samego poczęcia człowieka pod podstępem. Każdy człowiek który się na to zgadza non profit animuje na rzecz osoby (legalnej fikcji), jako aktor na rzecz rodzica prawnego kreatora osoby/osoby-fizycznej. KTO O TYM WIE? Pozdrawiam w Określonym Statusie Żywa-Istota, Żywy-Człowiek.
aaa
2 lata temu
95% wątpie ,moze tylu co sie zaszczepiło ok 60%
Julrk
2 lata temu
95% się spisało :) wynik jak za komuny podczas wyborów Jakoś w to nie wieże, czyżbym znał osobiście całe 5% tych co się nie spisali hahah
Pis
2 lata temu
wy lepiej wszystko wiecie na temat każdego -po co te spisy
John
2 lata temu
hahaha przestańcie siać warmazony i ludzi straszyć, dobrze wszyscy wiemy, jakim sposobem można było się nie spisać, przepisy prawne czyta się ze zrozumieniem i podaję rzeczowe fakty. Te zapewne 200 wniosków, to nic w skali paruset tysięcy :) Dobro Robotę zrobił Mec.Wilk i paru innych znanych nam Prawników, reszta głowa w piasek i niech siedzi cicho
...
Następna strona