Trwa ładowanie...
bFejmwUR
Notowania
Przejdź na

Koniec uboju rytualnego. "To będzie dewastacja branży"

- Konsumpcja mięsa ubijanego rytualnie to margines błędu, ale eksport takiej żywności to prawie 90 proc., więc zakaz oznacza zniszczenie tej działalności. Rolnicy, a chodzi o kilkaset tysięcy gospodarstw, stracą opłacalność. W Polsce produkcja mięsa wołowego to krok następny po produkcji mleka. 90 proc. krów mlecznych stanowi podstawę do produkcji mięsa. Jeśli okaże się, że nie będzie uboju rytualnego, w tym samym momencie zakaz uderzy w produkcję mleka – mówił w programie "Newsroom" Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso.

09-09-2020
0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
bFejmwVd
KOMENTARZE
(9)
Qbam
rok temu
Właśnie zwierzę ma prawo umrzeć w jakiś humanitarny sposób. Nie będę się wypowiadał bo nie w ten sposób.
Felek
rok temu
Co mnie obchodzi, że ktoś czerpie zyski z cierpienia zwierząt i nie potrafi znaleźć alternatywy? Przez 30 lat miliony Polaków musiało się przebranżowić i dali radę. Jeżeli ktoś nie potrafi zarabiać inaczej, to niech idzie w pole pracować, jak Ukraińcy, albo przestawi się na produkcję pieczarek. Nie każdy musi robić biznesy, a już na pewno nie ktoś, kto pieniądze potrafi zarabiać na cierpieniu zwierząt.
ania
rok temu
Jakoś nie współczuję ludziom ,którzy zarabiają na okrucieństwie.
bFejmwVv
biolog
rok temu
ale tu Żydów. Polacy są PRZECIWNI WASZYM UBOJOM!!! Macie na terenie Polaków tego nie robić i skończona dyskusja !
olo
rok temu
W 21 wieku tak męczyć zabijane zwierzęta... i to jeszcze ktoś ma czelność się oburzać... A propos, gdzie zieloni, ekolodzy, Grety ?