Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
24.02.2020 14:50

Koniec z kłuciem podczas pomiaru cukru! Polska firma stworzyła technologię bezinwazyjnego pomiaru glukozy

Cukrzyca, to według Światowej Organizacji Zdrowia epidemia XXI wieku, która w ciągu najbliższych 30 lat może dotknąć nawet co trzeciego z nas. Obecnie życie z tą chorobą jest możliwe, ale niestety znacząco obniża jego komfort. Kontrolowanie poziomu glukozy wymaga codziennego kłucia się w palce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)

Z pomocą przychodzi o wiele wygodniejsze rozwiązanie firmy GlucoActive.

Problematyczna profilaktyka w leczeniu cukrzycy

Mało kto sobie zdaje sprawę, ale jeszcze niedawno cukrzyca była śmiertelną chorobą, która całkowicie wykluczała z życia osoby chore. Przy aktualnym, szybkim rozwoju medycyny i wdrożeniu nowoczesnych leków, długość życia osób chorych na cukrzycę znacznie się wydłużyła, ale jego komfort jest wciąż na niskim poziomie. W zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz typu cukrzycy, pacjenci muszą kłuć swoje palce nawet do 20 razy dziennie. Skutki wieloletniego nakłuwania palców są poważne – uszkodzenia nerwów, ograniczenie przepływu krwi czy infekcje. Pacjenci nie mają wyboru, ponieważ brak profilaktyki wywołuje zagrażające życiu powikłania, takie jak: utrata wzroku, śpiączka i kwasica ketonowa czy udar mózgu.

Urządzenia GlucoActive oferują nieinwazyjny pomiar glukozy

Technologia, którą opracowała wrocławska firma, we współpracy z funduszem inwestycyjnym Akcelerator Technologiczny Gliwice, pozwala na bezbolesny i bezinwazyjny pomiar stężenia glukozy we krwi. Najważniejszymi i przełomowymi cechami tej technologii jest badanie wykonane za pomocą światła laserowego. Nie wymaga ono kontaktu z krwią ani jakichkolwiek wymiennych czujników i pasków, co pozwala na ogromną oszczędność zarówno systemów opieki zdrowotnej jak i pacjentów. Firma aktualnie prowadzi badania kliniczne na pacjentach, w celu uzyskania certyfikacji medycznej i zgody na wprowadzenie urządzeń do sprzedaży. Pierwsze urządzenia mogą pojawić się na rynku nawet na początku przyszłego roku.

Bezbolesne glukometry przeznaczone dla każdego

GlucoActive aktualnie rozpoczął wdrożenie trzech typów urządzeń:

GlucoStation

GlucoStation – niewielkie urządzenie stacjonarne, które może użyć każdy, ponieważ nie wymaga kalibracji. Przeznaczone jest głównie dla placówek medycznych, aptek, wszelkich przestrzeni publicznych oraz do domowego użytku przez chorych na cukrzycę. Umożliwi ono każdemu, kto korzysta z danej przestrzeni, na szybki i bezbolesny pomiar stężenia glukozy we krwi.

- Wierzymy, że to urządzenie rozwiąże problem szarej strefy ludzi niezdiagnozowanych, poprzez zniesienie psychologicznej bariery przed bolesnym pomiarem. Umożliwi to wczesne wykrywanie rozwijającej się choroby czy nawet predyspozycji do cukrzycy. Jest to milowy krok w diabetologii, ponieważ wczesna diagnostyka pozwala na skuteczne leczenie, a nawet zapobieganie chorobie – mówi Robert Stachurski, prezes zarządu spółki GlucoActive.

GlucoFit oraz GlucoWear – to urządzenia wearable w formie opaski na ramię oraz zegarka, które umożliwiają ciągły, całodobowy oraz bezinwazyjny pomiar stężenia glukozy we krwi. Skierowane są dla każdego cukrzyka, niezależnie od typu choroby, ale również dla sportowców czy ludzi dbających o zdrowie.

GlucoWear

- Nasze urządzenia przenośne, oprócz znacznego zwiększenia komfortu życia pacjentów, pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów monitorowania cukrzycy. Nie wymagają zakupu żadnych zużywających się czujników czy pasków pomiarowych, co dla pojedynczego pacjenta stanowi oszczędność nawet do 12 tysięcy złotych rocznie. – mówi Maciej Wysocki, współzałożyciel firmy.

GlucoFit

To wynalazek, który zmieni świat

Analizując aktualną skalę problemu cukrzycy na świecie oraz lawinowy wzrost ilości ludzi chorych na choroby cywilizacyjne, łatwo zauważyć że problem ten może niedługo dotyczyć większości z nas. Urządzenia medyczne firmy GlucoActive mogą w przyszłości ustrzec cześć z nas przed poważną chorobą oraz znacznie zwiększyć komfort życia ludzi cierpiących na cukrzycę. Dodatkowo, firma ogłosiła, że ich technologia może służyć do bezinwazyjnego pomiaru wielu innych składników krwi, m.in. cholesterolu, hemoglobiny czy nawodnienia.

Urządzeniami polskiej firmy interesują się już duże, międzynarodowe korporacje, które doskonale rozumieją to, że wielu cukrzyków z niecierpliwością czeka na wprowadzenie tej technologii na rynek. Obecnie zespół jest na etapie finalizowania rundy inwestycyjnej pozwalającej na dokończenie produktów i ich certyfikację medyczną. Firma GlucoActive poszukuje partnerów wdrożeniowych, inwestorów oraz pacjentów do testów nowej technologii.

Artykuł sponsorowany

Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

Rav"Urządzeniami polskiej firmy interesują się już duże, międzynarodowe korporacje" które odloza projekt na półkę. Dotychczasowe rozwiązania … Czytaj całość

25-02-2020

aaakiedy polska firma zostanie wykupiona przez zachodnie koncerny?

25-02-2020

AstDobra wiadomość, czekam z niecierpliwością

Rozwiń komentarze (5)