Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

0
Podziel się:

Biorąc pierwszą chwilówkę, nikt nie zastanawia się nad tym, że może to być pierwszy krok ku pułapce finansowej. Ale jeśli rozochoceni pierwszą pożyczką, bierzemy kolejną i kolejną, bo wydatki rosną, bo rata niska, bo pożyczka przecież mała… to można wpaść w poważne tarapaty. I właśnie dla osób, które borykają się z kłopotami tego rodzaju, powstała konsolidacja chwilówek.

Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?
(materiał partnera)

Chociaż najczęściej pojęcie konsolidacji kojarzy się z usługami bankowymi, można ją również znaleźć w ofercie firm pożyczkowych. Są sytuacje, kiedy opcja ta jest nie tylko najłatwiej dostępna, ale także jedyna, z jakiej w ogóle można skorzystać.

Konsolidacja chwilówek – bank a firma pożyczkowa

Z reguły usługi finansowe, kredyty, pożyczki kojarzą się z bankami. To właśnie te instytucje są pierwszymi, do których składa się wnioski. W przypadku konsolidacji podobnie jak w przypadku ubiegania się o każdy inny kredyt w banku klienta się weryfikuje w bazach dłużników. Często ludzie dopiero wtedy, kiedy wpadają w poważniejsze tarapaty, rozważają konsolidację, a to znaczy, że ich nazwisko widnieje w BIK. Niestety dostaje się wtedy odpowiedź odmowną.

I właśnie w tym miejscu na scenę wchodzą firmy pożyczkowe. Wymagania nie są tak restrykcyjne, bo tego typu firmy działają na podstawie zupełnie innych przepisów niż banki. Dzięki temu mogą być od nich znacznie bardziej elastyczne. Często to one pomagają osobom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji. Wystarczy wypełnić wniosek, czasem nawet online i czekać na rozpatrzenie. Istotne jest to, że decyzja zapada znacznie szybciej niż w banku, więc niemal natychmiast można rozpocząć spłaty na nowych zasadach.

Konsolidacja chwilówek ma za zadanie pomóc wyjść z długów i zmniejszyć miesięczne obciążenia budżetu. Kiedy wielość zobowiązań w skali miesiąca rośnie (a tak się dzieje, kiedy jest więcej rat), to trudno wszystko płacić w terminie. W efekcie odsetki rosną, podobnie jak zniechęcenie i bezradność. Tymczasem konsolidacja chwilówek polega na zsumowaniu wszystkich tych zobowiązań.

Sumę rozkłada się na małe raty. Oznacza to, że zamiast płacić kilka razy w ciągu miesiąca, będzie się płaciło tylko raz i to mnie. Dzięki temu komfort życia pozostanie na względnie stabilnym poziomie, a zadłużenia nie będą się powiększać. Stopniowo można wyjść na prostą, ale ponieważ raty będą niskie, proces spłaty będzie dłuższy.

Trzeba też pamiętać, że to nie jest darmowa usługa i też będzie się wiązać z prowizją i oprocentowaniem. Jednak nie będzie to tak dotkliwe, jak konsekwencje braku spłaty zaległych zobowiązań. Konsolidacja chwilówek może mieć różny okres spłaty i wysokość rat. Wszystko zależy od osobistej sytuacji klienta, jego zarobków i możliwości.

Aby mieć pewność, że podejmuje się współpracę z dobrą firmą pożyczkową, przed podpisaniem umowy najlepiej sprawdzić opinie na jej temat i dokładnie przeczytać umowę. Powinny być w niej wszystkie informacje na temat opłat, terminów itd. W ten sposób można uniknąć dodatkowych nieprzyjemności.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)