Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Koronawirus. Możliwe kolejne decyzje w sprawie obostrzeń

3
Podziel się

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego omówi sytuację epidemiologiczną w kraju. Niewykluczone, że zapadną decyzje dotyczące obostrzeń.

Koronawirus. Możliwe kolejne decyzje w sprawie obostrzeń
Adam Niedzielski (Flickr, Kancelaria Premiera)
bDSPqYet

Od godziny 10 zacznie obradować Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w najbliższy weekend nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w obostrzeniach.

- Będziemy omawiać aktualną sytuację i być może już w piątek będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia - podkreślił w czwartek podczas konferencji.

Zobacz także: Szczepionka przeciw COVID-19 produkowana w Polsce. Członek zarządu zdradza szczegóły
bDSPqYev

- Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy – dodał.

Jednocześnie możliwe jest, że kolejne decyzje zapadną "z pewnym wyprzedzeniem", aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować. Wszystko zależy od liczby zakażeń.

bDSPqYeB

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, po świętach możliwe będzie poluzowanie obostrzeń. Wówczas to mogłyby zostać otwarte ogródki kawiarniane i restauracyjne.

Sam minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że analizowane są różne warianty i scenariusze, ale "na razie żadna decyzja nie została podjęta".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSPqYeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
BardzoProste
miesiąc temu
MOŻE BY TAK DLA BEZPIECZEŃSTWA PSYCHICZNEGO I TAK JUŻ ZASTRASZONYCH STARUSZKÓW I PODATNYCH NA PROPAGANDĘ MEDIÓW ---BĘDĄCYCH NA USŁUGACH WŁAŚCICIELI I REKLAMODAWCÓW POSZLI NA MIESIĘCZNY URLOP I ZOSTAWILI CZARNE EKRANY I NIE PODEJMOWALI ŻADNYCH DECYZJI ??- TO TYLKO TYLA ALBO AŻ TYLE
009909
miesiąc temu
Zbierze się zespół emerytów z demencja starczą i ekonom i bankowiec i ustalą co rozkrasc i jak straszyć wirusem z belwederu
Jon
miesiąc temu
A najważniejsza z tych zmian będzie na Wiejskiej w 2023 r. Amen
bDSPqYeX