Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Koronawirus. Obostrzenia obostrzeniami, a Polacy chcą się bawić. Kolejka gigant do krakowskiego klubu

972
Podziel się:

Kraków od soboty jest w czerwonej strefie. Zgodnie z rozporządzeniem lokale gastronomiczne mogą w nich działać tylko do 21, a kluby nocne i dyskoteki powinny być zamknięte. Jednak już po północy do klubu Prozak 2.0 w Krakowie stała długa kolejka gości.

Koronawirus. Obostrzenia obostrzeniami, a Polacy chcą się bawić. Kolejka gigant do krakowskiego klubu
Nocna kolejka pod krakowskim klubem. (Twitter.com, Adam Pasierb)
bECLwEEl

W czerwonych strefach w całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. W przypadku mniejszych skupisk ludzkich uczestnicy muszą zakrywać usta i nos oraz zachować 1,5-metrowy odstęp.

Krakowscy imprezowicze jednak się tym nie przejmowali. Przynajmniej nie w nocy z piątku na sobotę. Doskonale widać to na zdjęciu, udostępnionym na Twitterze przez Adama Pasierba.

bECLwEEn

Jak zauważa w swoim wpisie Adam, "nawet najlepsza ochrona zdrowia i całkowity lockdown nie ochroni nas przed głupotą. Ludzie ludziom gotują ten los."

- Zdjęcie zostało wykonane jeszcze przed północą, natomiast z relacji znajomych wiem, ze po północy również sytuacja wyglądała podobnie, aż do przyjazdu policji. Ja już kontroli nie widziałem, ponieważ przechodziłem tylko w tamtym miejscu i próbowałem trzymać dystans od innych ludzi - mówi money.pl autor zdjęcia.

Zobacz także: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"

Według relacji jego znajomych patrol policji rozgonił kolejkę pod klubem. Zapytaliśmy w krakowskiej policji o tę sytuację oraz liczbę wystawionych przez funkcjonariuszy mandatów. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

bECLwEEt

- Takie podejście do obostrzeń uważam za brak szacunku do drugiego człowieka, w kolejce stały głównie młode osoby, które nie są w grupie najwyższego ryzyka - mówi Adam Pasierb.

- Oni przejdą koronawirusa prawdopodobnie łagodnie, natomiast w innych miejscach mają też kontakt z ludźmi starszymi, często schorowanymi, więc narażają niewinnych ludzi na utratę życia. Obostrzenia nic nie dadzą dopóki ludzie nie zmienią swojego myślenia - dodaje.

Przypomnijmy jednak, że w strefie czerwonej i żółtej zamknięte są dyskoteki, kluby nocne oraz lokale udostępniające miejsce do tańca. Zakaz nie dotyczy sportowych klubów tanecznych i szkół tańca.

bECLwEEu

Krakowski klub doskonale wie o obostrzeniach i jak informował na Facebooku w piątek "przed nami ostatnia NOC na mieście, dziś otwieramy bar 2.0 o 21:30 i wejście jedynie do północy! Jutro całodniowe warsztaty produkcji muzyki techno z Echoplexem i bar, do którego zapraszamy od 17-21".

To właśnie warsztaty taneczne mogą sprawić, że nocne kluby dalej będą działać i dalej będzie można w nich potańczyć, choć oficjalnie funkcjonują jako lokale, gdzie można się tylko napić i ewentualnie zjeść.

Z prośba o komentarz zwróciliśmy się do klubu Prozak 2.0.

- Prozak 2.0 funkcjonuje obecnie jako bar/cocktail bar. Przesłane zdjęcie, przedstawia kolejkę z okolic godziny 23.00, na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. Od północy drzwi do naszego lokalu zostały zamknięte i nie wpuściliśmy nikogo do środka. Wcześniej też kontrolowaliśmy liczbę gości zgodnie z wytycznymi - mówi money.pl Emil Hołubiczko, przedstawiciel klubu.

bECLwEEv

Jak zapewnia, kolejka rozeszła się niedługo po północy w związku z interwencją policji. W lokalu jednak interwencji nie było.

- Dziś natomiast w ciągu dnia odbywają się u nas warsztaty prowadzone przez uznanego producenta muzycznego, w którym udział bierze prowadzący i 3 osoby. Natomiast od godziny 17:00 do 21:00 funkcjonujemy jako bar - bez możliwości tańczenia - podsumowuje Hołubiczko.

bECLwEEO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(972)
fgbfgbfgb
11 miesięcy temu
kto myśli ,to widzi ,że wszystko jest ściemą ,czemu w czasie wakacji ,gdzie ludzie byli stłoczeni jak sardynki ,jakoś dziwnie nie było fali masowych zgonów ? bzdurna pandemia i tyle.
Merakkad
11 miesięcy temu
"Starsze niewinne osoby narażone " po co ten lockdown, po co te obostrzenia !!! Staruszkowie mają 2 godziny na zakupy miedzy 10-12 i późnej siedzieć obowiązkowo w domu jeżeli są najbardziej narazeni, a z tego co widzę to się tylko szwendaja bez celu po mieście i obowiązkowo do kościoła muszą iść ......... a młode osoby powinny w większości łagodnie to przejść i tyle 👍
Wolny i myślą...
11 miesięcy temu
Przestańcie straszyć i napuszczać jednych na drugich, każda próba pozbawienia praw i wolności budzi sprzeciw i odwrotny skutek, czemu nie wystarczy zalecić bez penalizacji
bECLwEEP
Akk
11 miesięcy temu
Pokolenie robta co chceta
korund
11 miesięcy temu
Ludzie potrzebują przeróżnej rozrywki, by nie dostać do głowy. Sęk w tym, iż w czasie takiej klęski żywiołowej jest rzeczą arcynieodpowiedzialną w tenże sposób korzystać z życia...
...
Następna strona