Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. PKP Przywraca połączenia kolejowe. Pendolino dalej uziemione

2
Podziel się:

Kolejowa spółka PKP Intercity kieruje na tory kolejne pociągi, których kursowano wcześniej zawieszono. Zmiany będą stopniowo wprowadzane w piątek i sobotę.

Najszybsze polskie pociągi - Pendolino - jeszcze nie wracają na swoje trasy.
Najszybsze polskie pociągi - Pendolino - jeszcze nie wracają na swoje trasy. (NurPhoto via Getty Images)
bEDMUWut

Zaraz po zawieszeniu połączeń na początku wprowadzenia obostrzeń w przemieszczaniu się kursował tylko co trzeci pociąg PKP Intercity.

Narodowy przewoźnik całkowicie zawiesił 60 proc. kursów, a 8 proc. skrócił. Obecnie kolejarze powoli zaczynają wracać do pracy. Jedno się jednak nie zmienia. We wszystkich kursujących pociągach pasażerowie nadal mogą zajmować tylko co drugie miejsce.

Zobacz także: Restauracje otwarte w połowie maja? Szumowski odpowiada

bEDMUWuv

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza" odmrażanie kolei, nie dotyczy naszych najszybszych składów Pendolino. Jak się okazuje, pociągi z kategorii Express InterCity Premium (EIP) realizowanych pociągami Pendolino.

Jak precyzuje biuro prasowe PKP, luzowanie obostrzeń dotyczy kategorii TLK i IC, odwieszone zostaną też dwa pociągi jeżdżące w kategorii Express InterCity (EIC).

bEDMUWuB

Wśród "uwolnionych" pociągów są m.in.: TLK "Tuwim" z Warszawy do Lublina, TLK "Branicki" z Gdyni do Krakowa i IC "Czartoryski" z Lublina do Zielonej Góry. Innych zmian należy szukać w rozkładach jazdy i na stronach przewoźnika.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEDMUWuW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
LILA
rok temu
My tez mamy zamiar jechac z Krakowa do Gdyni / Hel/pod koniec czerwca i nic nie wiadomo , nie mozna kupic biletow , nie ma pendolino , nikt nie bedzie jechal 12 godz.
Aaa
rok temu
Czekam na pendolino bo chce jechac normslnie na wakacje nad morze z krakowa a niekazdy jezdzi samochodem mam nadzieje ze sxybko wroci pendolino