Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w fabryce odzieży. 16 osób z pozytywnym wynikiem testu

13
Podziel się

Do wykrycia kolejnego ogniska zakażenia w zakładzie pracy doszło w niewielkiej firmie z Torunia. Nowi zakażeni SARS-CoV-2 w regionie to głównie jej pracownicy. Kolejne próbki są jeszcze badane.

Ognisko w zakładach w toruniu może być większe. Sanepid bada kolejne próbki
Ognisko w zakładach w toruniu może być większe. Sanepid bada kolejne próbki (PAP)
bEpYPbeJ

Rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego poinformował w czwartek następnych 11 zakażeniach w regionie. Tylko w Toruniu to 8 osób. Jeden zakażony mieszka w Inowrocławiu, kolejny w powiecie nakielskim i jeszcze jeden w toruńskim.

PAP powołujący się na swoje źródła ustaliła, że wszystkie 8 nowych przypadków zakażenia z Torunia dotyczą osób pracujących w jednej firmie odzieżowej. Za tą sprawa tylko to ognisko zwiększyło się już do 16 osób. To może nie być koniec. Badane są kolejne dwie próbki.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"
bEpYPbeL

Od początku pandemii w w województwie kujawsko-pomorskim zachorowało 641 osób. 528 już wyzdrowiało, a 49 zmarło. Służby epidemiologiczne wykonały w regionie już 55,5 tys. testów.

To nie pierwszy w Polsce przykład przenoszenia się zakażenia wśród pracowników jednej firmy. Najgłośniejszy był przypadek Fabryki mebli Wersal pod Kępnem. Zaczęło się od dwóch pracowników. Po dwóch tygodniach zakażonych było już 9 osób, w kolejnych dniach ta liczba w całym powiecie zwiększyła się do 34 osób, które są związane były z fabryką.

Podobnie szybko zakażenie rozprzestrzeniło się wśród pracowników firmy "Anita" z Działoszyna (niedaleko Pajęczna w woj.łódzkim). To jeden z największych pracodawców w okolicy. Produkuje lody i mrożonki na rynek krajowy i zagraniczny.

bEpYPbeR

To, że wybuchło tam lokalne ognisko koronawirusa stało się jasne, gdy jedna z zatrudnionych kobiet zgłosiła się do lekarza z objawami zbliżonymi do grypy. Gdy okazało się, że ma COVID-19, pracodawca na własny koszt przebadał część pracowników.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpYPbfm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Max
rok temu
Pewnie stan beznadzieny co? nie ośmieszaj ie się z tymi testami, to żenujący klamstwa, w które myślący ludzi i tak nie wierza
xxx
rok temu
Zróbcie test liściom w lesie. Trawie na lakach na asfalcie ulic tam też go znajdziecie..
Król_Artur
rok temu
Czemu można napisać nazwę firmy meblowej z Kępna, albo firmy Anita z Działoszyna, a nie można napisać nazwy firmy odzieżowej z Torunia? Cóż to za tajemnica? Czy ludzie nie mają prawa wiedzieć kogo unikać, aby się nie zarazić, albo mając kontakt z pracownikiem tej firmy zachować ostrożność?
bEpYPbfn
Hania Idz do ...
rok temu
Hania Idz do polaka do Dino itp
Metro66
rok temu
Tam też podpisy zbierali .Brawo ty Rafał .Wystarczyło 100 tys. Ale chora obsesja postanowiła zebrać milion ponad .