Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2020 16:11

Koronawirus w fabryce odzieży. 16 osób z pozytywnym wynikiem testu

Do wykrycia kolejnego ogniska zakażenia w zakładzie pracy doszło w niewielkiej firmie z Torunia. Nowi zakażeni SARS-CoV-2 w regionie to głównie jej pracownicy. Kolejne próbki są jeszcze badane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Ognisko w zakładach w toruniu może być większe. Sanepid bada kolejne próbki

Rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego poinformował w czwartek następnych 11 zakażeniach w regionie. Tylko w Toruniu to 8 osób. Jeden zakażony mieszka w Inowrocławiu, kolejny w powiecie nakielskim i jeszcze jeden w toruńskim.

PAP powołujący się na swoje źródła ustaliła, że wszystkie 8 nowych przypadków zakażenia z Torunia dotyczą osób pracujących w jednej firmie odzieżowej. Za tą sprawa tylko to ognisko zwiększyło się już do 16 osób. To może nie być koniec. Badane są kolejne dwie próbki.

Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

Od początku pandemii w w województwie kujawsko-pomorskim zachorowało 641 osób. 528 już wyzdrowiało, a 49 zmarło. Służby epidemiologiczne wykonały w regionie już 55,5 tys. testów.

To nie pierwszy w Polsce przykład przenoszenia się zakażenia wśród pracowników jednej firmy. Najgłośniejszy był przypadek Fabryki mebli Wersal pod Kępnem. Zaczęło się od dwóch pracowników. Po dwóch tygodniach zakażonych było już 9 osób, w kolejnych dniach ta liczba w całym powiecie zwiększyła się do 34 osób, które są związane były z fabryką.

Podobnie szybko zakażenie rozprzestrzeniło się wśród pracowników firmy "Anita" z Działoszyna (niedaleko Pajęczna w woj.łódzkim). To jeden z największych pracodawców w okolicy. Produkuje lody i mrożonki na rynek krajowy i zagraniczny.

To, że wybuchło tam lokalne ognisko koronawirusa stało się jasne, gdy jedna z zatrudnionych kobiet zgłosiła się do lekarza z objawami zbliżonymi do grypy. Gdy okazało się, że ma COVID-19, pracodawca na własny koszt przebadał część pracowników.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, koronawirus, gospodarka, koronawirus pracownicy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

haniaSuper że Tesco znika z handlowej mapy Polski! nigdy nie lubiłem robić zakupów w Tesco,wole Biedronke,Lidl

18-06-2020

bukw toruniu! niemożliwe! a rydzol na to pozwolił temu wirusowi bez odpowiedniej opłaty panoszyć się po jego włościach?

19-06-2020

fredwg. ministerstwa sytuacja jest opanowana. Już niedługo (za, dzień, dwa, miesiąc, może trzy) liczba zakażeń będzie spadać. A no i oczywiście w Polsce … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)