Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kronawirus w Polsce. Kolejne ognisko zaczęło się od fabryki mebli w Wielkopolsce

Fabryka mebli Wersal pod Kępnem okazała się kolejnym ogniskiem epidemii koronawirusa w Polsce. Zaczęło się od dwóch pracowników. Po dwóch tygodniach zakażonych było już 9 osób, w kolejnych dniach ta liczba w całym powiecie zwiększyła się do 34 osób, które są związane z fabryką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Zaczęło się od dwóch pracowników fabryki mebli Wersal pod Kępnem.

Potężna fabryka mebli tapicerowanych Wersal w Jankowy w województwie Wielkopolskim zatrudnia 900 osób. Na początku maja dwóch jej pracowników zgłosiło się do sanepidu w związku z podejrzeniem koronawirusa - pisze "Gazeta Wyborcza". Wynik się potwierdził. Zostali objęci kwarantanną, a osoby, z którymi mieli kontakt – nadzorem epidemicznym. Jednak w połowie maja w firmie stwierdzono kolejne 9 przypadków.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", dopiero wówczas zaczęto przeprowadzać testy na COVID-19 u pozostałych pracowników. W kolejnych dniach wykryto następne przypadki zakażonych wirusem. Jak przekazał nam Krzysztof Godek, wiceburmistrz Kępna według stanu na środę 20 maja, w zakładzie Wersal potwierdzono już 156 przypadków.

- Choć zakład leży na terenie gminy Baranów, to w fabrykach pracownicy pochodzą również z gminy Kępno i okolic. Jesteśmy więc pełnej mobilizacji. Na terenie powiatu kępińskiego przybyło 78 przypadków i w tej chwili zarażonych jest 156 osób - wyjaśnia Krzysztof Godek, wiceburmistrz Kępna.

Czy województwo lubuskie pokonało epidemię koronawirusa?

- Gdyby zrobili nam te testy kilka tygodni wcześniej, wielu ludzi udałoby się uratować przed koronawirusem - mówią "Wyborczej" pracownicy fabryki mebli Wersal. Liczba przypadków może rosnąć bowiem w firmie pracują całe rodziny.

Do czwartku testy mają zostać przeprowadzone wśród całej załogi. Fabryka wstrzymała część produkcji, a pomieszczenia zakładu były dwukrotnie dezynfekowane.

We wtorek do pracy wróciła z kwarantanny pierwsza grupa 60 osób, które mają ujemne wyniki testów - donosi "Wyborcza".

Wirus szybko się rozprzestrzenił, przypadki potwierdzono również w szpitalu w Kępnie, gdzie trafiło dwóch pacjentów, którzy nie wiedzieli, że są chorzy.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2020

koloZauważcie, że fakt epidemii podważają osoby, które nie miały jeszcze "przyjemności" z nim się zetknąć, więc kozaczą i popisują się swoją … Czytaj całość

20-05-2020

mmmmmmgghhZnam ten zakład własciciel bogol ma w dupie czy ktos zachoruje i umrze. Sam nie zbliza sie do zalogi, wchodzi osobnym wejsciem i siedzi zamkniety na 4 … Czytaj całość

20-05-2020

miejscowaKępno będzie polskim Bergamo na własne życzenie. W Dino w Opatowie pod kępnem pracownice bez masek, a policjant z pobliskiego posterunku wchodząc do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (89)