Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Koronawirus w fabrykach gumowych rękawiczek. Ceny mogą pójść w górę

1
Podziel się:

Największy na świecie producent rękawic lateksowych - malezyjska firma Top Glove - oświadczyła że spodziewa się niedoborów dostaw, które z kolei mogą przełożyć się na wzrost cen gumowych rękawic medycznych – podaje Reuters.

Koronawirus w fabrykach gumowych rękawiczek. Ceny mogą pójść w górę
2684 z 5795 przebadanych dotąd pracowników firmy miało dodatni wynik testu na koronawirusa Dostawca: PAP/EPA. (PAP/EPA, PAP/EPA/FAZRY ISMAIL, FAZRY ISMAIL)

Firma zamknęła część swoich fabryk po tym, jak u blisko 2700 pracowników stwierdzono pozytywny wynik tekstu na obecność COVID-19. 

Top Glove spodziewa się, że wybuch koronawirusa wśród pracowników zostanie powstrzymany w ciągu miesiąca. Firma jeszcze nie widziała żadnego anulowania zamówień. - Nawet jeśli klienci anulują, będzie to niewielki procent - mówił prezes wykonawczy Lim Wee Chai, cytowany przez Reuters, dzień po tym, jak firma przewidziała opóźnienia w dostawach.

Zobacz także: Obejrzyj także: Obowiązkowa kwarantanna wróci? Rzecznik rządu: jest taka możliwość

Jak zapewniał Lim w odpowiedzi na pytanie agencji Reuters, nie ma ryzyka, że ​​rękawice, które wyprodukowano, były zakażone koronawirusem. Produkcja była w pełni zautomatyzowana, a wszyscy pracownicy otrzymali maski i sprzęt ochronny podczas pakowania i nie mieli bezpośredniego kontaktu z produktami.

Z kolei malezyjskie Stowarzyszenie Producentów Rękawic Gumowych (MARGMA) oświadczyło w środę, że nie przewiduje żadnych zakłóceń w dostawach. Zapewniło: "Dostępna jest nowa przepustowość, aby uzupełnić tymczasowy niedobór i nie będzie żadnych poważniejszych zakłóceń".

Malezja produkuje prawie dwie trzecie gumowych rękawic na świecie. Popyt na nie gwałtownie wzrósł w czasie pandemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
eko
3 lata temu
A mam pytanie, co się dzieje później z tymi rękawicami i co na to ekolodzy i UE, czy nie jest to przypadkiem masowe zanieczyszczenie środowiska?