Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Po miesiącu pracy zamkną szpital zakaźny

19
Podziel się:

Rząd zapowiedział wyciszanie szpitali i oddziałów zakaźnych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Na liście do zamknięcia znalazł się szpital pulmonologiczny w Wolicy pod Kaliszem. A co z pacjentami? - pytają lekarze.

Szpital pulmonologiczny w Wolicy przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.
Szpital pulmonologiczny w Wolicy przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. (Szpital pulmonologiczny w Wolicy)
bECOhFLp

Po niecałym miesiącu walki z COVID-19 niewielki szpital pulmonologiczny w Wolicy pod Kaliszem ma zostać zamknięty - pisze "Gazeta Wyborcza". Wojewoda zdecydował, że stanie się to z początkiem czerwca, a 78 leczących się w nim pacjentów zostanie przetransportowanych do oddalonego o 160 km szpitala zakaźnego w Poznaniu.

To pokłosie decyzji rządu o wyciszaniu szpitali i oddziałów zakaźnych dedykowanych walce z koronawirusem podczas gdy walka z pandemią wciąż trwa, a zachorowań przybywa. Dla dyrektora Sławomira Wysockiego decyzja ta, to "kolejny eksperyment na pacjentach i naszym personelu".

bECOhFLr
Zobacz także: Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Jak mówią dziennikowi medycy z tego szpitala, transport chorych do Poznania może być dla części pacjentów bardzo niebezpieczny. Jak podkreślają, to trzy godziny drogi. Niektóre osoby mogą nie przeżyć tego transportu.

bECOhFLx

Problemem będzie również sytuacja, w jakiej pozostawia się placówkę.

- Po niecałym miesiącu walki z COVID-19 będziemy musieli wszystko znów wywrócić do góry nogami. Otworzenie "covidowego" szpitala kosztowało nas 370 tys. zł . Na jego zamknięcie wydamy kolejne 600 tys. złotych - podkreśla w rozmowie z "Wyborczą" szef szpitala pulmonologicznego w Wolicy.

Trzeba było przystosować oddziały do walki z pandemią, zakupić specjalistyczny sprzęt, materiały do ochrony osobistej oraz zatrudnić dodatkowy personel. Decyzja o przekształceniu szpital w "covidowy" została podjęta właściwie w jeden dzień. Po miesiącu działania, znów zapadła decyzja o jego zamknięciu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECOhFLy

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECOhFLS
KOMENTARZE
(19)
Batek
rok temu
Gość wygrał wybory i nikt nie wierzył, że zrealizuje co zapowiedział. Mówili, że nie ma „piniendzy”. A tu zaskoczenie. Nie dość, że jest niższy wiek emerytalny, 500+ na wszystkie dzieci, emerytury 13 i 14 to deficytu prawie nie ma. Rozgonili mafie VATowskie i jest na dzieci i dla emerytów.
my za to płac...
rok temu
PiSowskie gospodarowanie
pzdr
rok temu
Dla władzy ludzie to tylko słupki statystyczne. Komu taki chory potrzebny? Nie przeżyje? To będzie pogrzeb, a ZUS zaoszczędzi. Ale sami, jak coś, to na Szaserów . Przykre, że są równi i równiejsi, drugi i trzeci sort
bECOhFLT
renia
rok temu
gdyby nie bylo szpitali jednoimiennych to tez byscie krzyczeli ze rzad nie dba o obywatela jakby nie zrobic nie dogodzisz od poczatku wiadomo bylo ze to tymczasowe rozwiazanie
saga
rok temu
Miszczowie w marnowaniu kasy i wszystkiego, czego się dotkną.