Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Po miesiącu pracy zamkną szpital zakaźny

Rząd zapowiedział wyciszanie szpitali i oddziałów zakaźnych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Na liście do zamknięcia znalazł się szpital pulmonologiczny w Wolicy pod Kaliszem. A co z pacjentami? - pytają lekarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szpital pulmonologiczny w Wolicy)
Szpital pulmonologiczny w Wolicy przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

Po niecałym miesiącu walki z COVID-19 niewielki szpital pulmonologiczny w Wolicy pod Kaliszem ma zostać zamknięty - pisze "Gazeta Wyborcza". Wojewoda zdecydował, że stanie się to z początkiem czerwca, a 78 leczących się w nim pacjentów zostanie przetransportowanych do oddalonego o 160 km szpitala zakaźnego w Poznaniu.

To pokłosie decyzji rządu o wyciszaniu szpitali i oddziałów zakaźnych dedykowanych walce z koronawirusem podczas gdy walka z pandemią wciąż trwa, a zachorowań przybywa. Dla dyrektora Sławomira Wysockiego decyzja ta, to "kolejny eksperyment na pacjentach i naszym personelu".

Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

Jak mówią dziennikowi medycy z tego szpitala, transport chorych do Poznania może być dla części pacjentów bardzo niebezpieczny. Jak podkreślają, to trzy godziny drogi. Niektóre osoby mogą nie przeżyć tego transportu.

Problemem będzie również sytuacja, w jakiej pozostawia się placówkę.

- Po niecałym miesiącu walki z COVID-19 będziemy musieli wszystko znów wywrócić do góry nogami. Otworzenie "covidowego" szpitala kosztowało nas 370 tys. zł . Na jego zamknięcie wydamy kolejne 600 tys. złotych - podkreśla w rozmowie z "Wyborczą" szef szpitala pulmonologicznego w Wolicy.

Trzeba było przystosować oddziały do walki z pandemią, zakupić specjalistyczny sprzęt, materiały do ochrony osobistej oraz zatrudnić dodatkowy personel. Decyzja o przekształceniu szpital w "covidowy" została podjęta właściwie w jeden dzień. Po miesiącu działania, znów zapadła decyzja o jego zamknięciu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

NMQPIS całą Polską zarządza tak jak stadniną w Janowie. Skończymy jak Wenezuela. Lud dał się sprzedać za 500 złotych.

25-05-2020

M.M.M.Rozdali kasę czarnej sotni, wydali na lewe maseczki, postawili kamienicę Banasiowi, premier uwłaszczył się na działce za 70M - a na leczenie ludzi nie … Czytaj całość

25-05-2020

WojtekDobra informacja. Zamykają kolejny szpital i jest nadzieja, że nastąpi dalszy spadek zgonów w Polsce, bo już nie będzie szpitali szkodzących naszemu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)