Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Koronawirus w Polsce. Zamiast testu... pies. Czworonogi ze skarbówki pomogą w wykrywaniu wirusa

23
Podziel się:

Cztery psy pracujące na co dzień w Krajowej Administracji Skarbowej zostaną przeszkolone do szybkiego wykrywania zakażenia koronawirusem - informuje skarbówka. Do tej pory wykrywały m.in. przemycane narkotyki, teraz wyczują rozwijającego się wirusa.

Koronawirus w Polsce. Zamiast testu... pies. Czworonogi ze skarbówki pomogą w wykrywaniu wirusa
Negrita, Sony, Bruce i Hunter pomogą wykryć koronawirusa (Materiały prasowe, Krajowa Administracja Skarbowa)
bEKYcjFN

Zamiast robić test na koronawirusa, wystarczy dać się obwąchać psu. Tak niedługo będzie wyglądać procedura wykrywania zakażenia.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, cztery psy zatrudnione w służbach przejdą specjalistyczne szkolenie. To projekt, który realizowany jest wspólnie przez polskie i francuskie służby.

"Pilotażowe szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie. Psy zostaną nauczone rozpoznawania zapachu COVID-19, pobranego od osób zarażonych wirusem" - informuje KAS.

bEKYcjFP
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy szczyt trzeciej fali? Termin wyznaczony

Na szkolenie mają się wybrać cztery zespoły kynologiczne, czyli pies i przewodnik. Do pilotażu wybrano zwierzęta, które na co dzień zatrudnione są w izbach administracji skarbowej w Opolu, Rzeszowie, Gdyni oraz Warszawie. Są to odpowiednio: Negrita, Sony, Bruce i Hunter.

bEKYcjFV

Program szkolenia powstał w oparciu o dwa niezależne protokoły treningu medycznego do wykrywania przez psy COVID-19. Protokoły zostały opracowane przez polską grupę badawczą pod przewodnictwem prof. Michała Dzięcioła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz francuską grupę badawczo-naukową prof. Dominique Grandjean z Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort we Francji.

Szkolenie ma trwać 8 tygodni. "Ten innowacyjny projekt poszerzy zakres wykorzystania psów służbowych KAS, a tym samym przyczyni się do walki z COVID-19" - czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKYcjGq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
makabrrr
miesiąc temu
prima aprilis?
xyz
8 miesięcy temu
To wirus ma zapach? Komu taką ściemę wciskacie? Napiszcie lepiej, że chodzi o wykrycie kogoś z grubszym portfelem, aby wydusić z niego jeszcze większe podatki!
A kiedy
8 miesięcy temu
zaczną wywąchwać lukę VAT-owską? :-)))
bEKYcjGr
CDX
8 miesięcy temu
Drodzy rodacy to jest śmieszne wirus mało wykrywalny jest wykrywalny dla psa hmm ja myślę że to pic na wodę to wszystko ta epidemia szczepionki i robienie ludzią wody z mózgu siedzę na torze i szczerze mówiąc ten zwykły internet jest po to stworzony by robić nam wszystkim pusty korek ja jestem ciekaw kto za tym wszystkim stoi bo chętnie bym z nim sobie porozmawiał jak i reszta świata chorych ludzi psychicznie nie powinno być u władzy lub interesów dosłownie
Qqryq
8 miesięcy temu
Czy leci z nami pilot?
...
Następna strona