Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w USA. Studiujący on-line nie dostaną wizy co najmniej do końca roku

USA wstrzymują wydawanie wiz kolejnej grupie obcokrajowców. Tym razem ograniczenia dotkną studentów, którzy w związku z sytuacją epidemiologiczną studiują wyłącznie przez internet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Uniwersytet Harvarda. Zagraniczni studenci, zwłaszcza z Azji, to ważne źródło dochodów dla amerykańskich uczelni

Stany Zjednoczone chcą ograniczyć napływ obcokrajowców. Pod koniec czerwca prezydent Donald Trump podpisał rozporządzanie, które zawiesza wydawanie wiz pracowniczychm.in. dla pracowników wysoko wykwalifikowanych, naukowców w ramach wymiany, sezonowych pracowników w sektorach pozarolniczych, osoby z tzw. transferów wewnątrzfirmowych. W ten sposób administracja USA chce przeciwdziałać rosnącemu bezrobociu wśród Amerykanów, które spowodowane jest przez pandemię koronawirusa.

Z kolei w poniedziałek władze imigracyjne USA poinformowały, że wstrzymane zostanie wydawanie do końca roku wiz powrotnych dla studentów zagranicznych uczących się w amerykańskich uczelniach kontynuujących nauczanie wyłącznie on-line. Również w tym przypadku decyzję umotywowano pandemią koronawirusa – informuje PAP.

Studenci już przebywający na terytorium amerykańskim "powinni opuścić USA lub podjąć inne działania, takie jak np. zapisanie się do uczelni prowadzącej tradycyjny sposób nauczania, aby zachować swój legalny status pobytu" – napisano w komunikacie federalnej Agencji ds. Imigracji i Ceł (ICE).

Obejrzyj: Koronawirus wysyła na bezrobocie? Prezes ZUS uspokaja, nie ma dramatu

Jeżeli dana uczelnia prowadzi "hybrydowy" model nauczania, tzn. zarówno tradycyjny jak i zdalny, powinna zaświadczyć, że największa możliwa liczba studentów zagranicznych uczestniczy w nauczaniu tradycyjnym, tak aby mogli oni zachować legalny status.

Niektóre uczelnie, jak np. Uniwersytet stanu Kalifornia lub prestiżowy Harvard, ogłosiły, że w nowym roku akademickim przejdą całkowicie na nauczanie zdalne. Ogłoszony właśnie zakaz może się okazać dla nich potężnym ciosem, obcokrajowcy często bowiem wybierają prestiżowe, a przy tym bardzo drogie kierunki.

Koronawirus w USA wpływa na portfele Amerykanów (zdjęcie ilustracyjne).
Koronawirus w USA. Spadają dochody i wydatki Amerykanów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, usa, Donald Trump, studenci, wizy do usa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

ferfPrzeciez 99 procent Amerykanow to imigranci.

07-07-2020

LEWA PO CO TAM JECHAC KRAJ BEZ PERSPEKTYW ODKURZACZ SWIATOWY

07-07-2020

leosAmeryka nie potrzebuje mądrych tylko fizoli

Rozwiń komentarze (25)