Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus w zakładach drobiarskich. Produkcja wstrzymana, 233 pracowników zarażonych

139
Podziel się

Firma AMI z Mikstatu to kolejne duże ognisko koronawirusa w Polsce. Po badaniach wymazowych COVID-19 wykryto u 233 pracowników zakładów drobiarskich. Firma wstrzymała prace do końca tygodnia - poinformowała w komunikacie AMI.

Po badaniach wymazowych covid wykryto u 233 pracowników zakładów drobiarskich.
Po badaniach wymazowych covid wykryto u 233 pracowników zakładów drobiarskich. (Flickr)
bCXZVIhx

U co trzeciego pracownika wielkopolskich zakładów drobiarskich AMI wykryto koronawirusa. Zarażone są 233 osoby spośród 781-osobowej załogi - poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

To efekt badań, jakim poddani zostali pracownicy ubojni po tym, jak potwierdził się przypadek wirusa u pracownika agencji pracy. Jak poinformowała w poniedziałek firma, z tego powodu zdecydowano o konieczności przeprowadzenia badań wymazowych wszystkich pracowników.

W komunikacie członków zarządu firmy poinformowano też, że cały zakład został zdezynfekowany i ozonowany, a produkcja wstrzymana co najmniej do końca tygodnia.

bCXZVIhz

Po konsultacji z sanepidem zdecydowano o powtórzeniu testów pod koniec tygodnia. “Badanie to wydaje się niezbędne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i potwierdzenia uzyskanych wyników wcześniejszych wymazów. Wiąże się to jednak z koniecznością zaplanowania przerwy w pracy zakładu ubojowego do końca tygodnia” – poinformował zarząd w oświadczeniu.

To nie pierwszy zakład mięsny, w którym wykryto koronawirusa. W pod koniec czerwca zakłady mięsne Toennies stały się największym ogniskiem koronawirusa w Niemczech. Wcześniej, w połowie kwietnia COVID-19 pojawił się w niemieckiej rzeźni bydła należącej do grupy Mueller w Birkenfeld, gdzie ponad 90 z 250 pracowników uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa. Również w Polsce mieliśmy styczność z takimi sytuacjami. Zakażenie wykryto choćby u pracowników starachowickiej przetwórni mięsa Animex.

bCXZVIhF

Sprawdziliśmy, co dzieje się z mięsem w takich właśnie sytuacjach, kiedy wykryty zostanie wirus wśród pracowników. Powiatowy lekarz weterynarii w Starachowicach, Zbigniew Polak w rozmowie z money.pl uspokajał, że nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o sam produkt. - Mięso jest bezpieczne i zwykle nie ma potrzeby jego utylizacji. Zgodnie z obecną wiedzą koronawirus nie przenosi się drogą pokarmową, a dodatkowo mięso przed spożyciem poddawane jest na ogół obróbce termicznej, co zabija wirusa - przekonuje.

Jak dodał w rozmowie z money.pl, jeśli wykryty zostaje koronawius w zakładzie, tak jak było to choćby w starachowickich zakładach przetwórstwa mięsnego Animex, pracownicy zastają odizolowani, przechodzą kwarantannę, a pomieszczenia są dezynfekowane.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 680 nowych przypadkach koronawirusa. To kolejny rekord dzienny zarażeń. Od początku sierpnia pojawiło się w Polsce 2,4 tys. infekcji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCXZVIia
KOMENTARZE
(139)
Sas
2 miesiące temu
W każdej większej firmie jakby zrobili badania to min. 1/3 zarażonych.
olaboga
2 miesiące temu
Jeżeli mam bezobjawową schizofrenię to muszę nosić maseczkę Panie Szumowski ? Chodzi o to że mam bezobjawowy lęk przed maseczką. Co Pan na to ?
PANIE
2 miesiące temu
tzw. Min.Zdrowia niech Pan leczy choroby wspolistniejace a wtedy dowie sie Pan kto umarl na cowit-19. Ta epidemia jest dobra przykrywka do ukrycia Pana bezradnosci w kierowaniu resortem zdrowia.
bCXZVIib
Marcin
2 miesiące temu
To jest skala absurdu histerii, która została sztucznie wywołana i jest podsycana takimi artykułami jak ten. Zwykły grypopodobny wirus, może trochę groźniejszy dla ludzi po 70tce z kilkoma poważnymi chorobami współistniejącymi, a rządy go wykorzystują do zwiększania totalitarnej kontroli nad obywatelami i do drukowania pieniędzy.
john
2 miesiące temu
To ciężka praca tam pracują młodzi ludzie główni dlatego wykryto tylko zarażenia. A nienoszenie maseczki naraża osoby chore i starsze. Pamiętajcie że młodość to nie wieczność i bardzo szybko znajdziecie się w tej grupie ludzi 50+. Noszenie maseczki chroni innych ale także Was. Nie macie czasami pojęcia jakie choroby się u Was rozwijają.Ludzie starsi też chcą żyć. Oni poświecili Wam wiele lat życia a teraz muszą się chować bo Wy czujecie się nietykalni i nic Was to nie obchodzi. Pamietajcie: "kij ma 2 końce" i "dotąd dzban wodę nosi....."
Najnowsze komentarze (139)
LOLO
miesiąc temu
Dlaczego nie robią badań w kghm
prawda4u
2 miesiące temu
OMG pieknie moszna sie pozbyć konkurencji Kurczaki z Ukrainy juz jada Nie powiem kto jest wlascielam na Ukrainie Polak wie Tak to działa dla nie rozumnych
aga
2 miesiące temu
A Szumowski co na urlopie
warszawa
2 miesiące temu
Dzisiaj byłem w sklepie , widziałem osoby bez maseczek i zwracałem uwagę że tak nie wolno ale od jutra będę walił w dziób z miejsca !! Warszawa
jas
2 miesiące temu
nieprawda nie ma nowych zakażeń; premier powiedział, że wirus w odwrocie więc jak on śmiał nie posłuchać polecenia Morawieckiego i wyleźć w nowym rejonie?
Korona teatrz...
2 miesiące temu
Latem łatwo sie zaziebic, bo duża różnica temperatur. Czesto używamy klimatyzacji, przeciągi . To przeziębienie lub angina.
Lipnne testy
2 miesiące temu
Lipny wirus. Tu o dna chodzi
szycha
2 miesiące temu
wirusek nie taki zly.. pracuje, mam swiadczenia chyba wszystkie, wystarczy pare dokumentow sfalszowac i mozna zyc jak panicz. Po co mam robic na kogos, jak inni moga robic na mnie
bCXZVIhT
ssx
2 miesiące temu
ilu zmarło? zero? u mnie po imprezie 80% miało światłowstręt.. jeden potem zwichnął sobie palec przez to i to są realne problemy
Ana
2 miesiące temu
A co z zakladami miesnymi w Jarosławiu i całym powiatem skąd rozsiewany jest wirus na sąsiednie powiaty? Jakie tam dzialania są podejmowane?
Qqq
2 miesiące temu
W imię wirusowej ściemy zrobią wszystko zaraz nam wmówią że wirusik roznosi się przez wifi,wodę,wiatr deszcz,dym
tim
2 miesiące temu
strach, to wspaniałe narzędzie
tim
2 miesiące temu
80 - 90% ludzi przejdzie wirusa bezobjawowo
enter
2 miesiące temu
Lato : różnica temperatur = angina. To normalne zjawisko.
...
Następna strona