Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys żywnościowy. "Import będzie droższy"

- Nawet jeżeli kraje Afryki Północnej znajdą inne źródło importu żywności, to on będzie droższy. To, co nas prawdopodobnie czeka w najbliższych kwartałach, to że te problemy z żywnością się pojawią - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora PIE. - Takie sytuacje już miały miejsce, ich efektem była "wiosna ludów" w północnej Afryce, dyktatorzy byli obalani właśnie ze względu na głód. Widzieliśmy wtedy też pełne barki i statki, które próbowały dopływać do europejskich brzegów - dodał.

Tagi:
0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
zobacz więcej komentarzy (2)
KOMENTARZE
(2)
Jadka
miesiąc temu
Pisowcom nie zabraknie niczego. Oni zaś zrobią sobie podwyżki z naszych pieniędzy. Niby wymyślą jakąś inwestycje a prawda jest taka że większość kasy londuje w ich kieszeniach. Czemu morawiec nie chce się swoimi 49 milionami co ma w Polsce podzielić z potrzebującymi.
ZK590
miesiąc temu
W Polsce PIS powinien zainwestować odzyskane pieniądze z luki VAT w gospodarkę i w produkcję np. żywności /pszenicy/ aby ci co mają głodne dzieci mogli dla nich zapracować na chleb z polskiej mąki. Niestety, zmarnotrawili czas i pieniądze podatników i z UE. Zniknęły także m.in. pieniądze z certyfikatów za CO, które powinny być zainwestowane w rozwój energetyki, służącej WSZYSTKIM Polakom a nie wybranym+ "biednym i głodnym" czyli leniwym i cwanym.