Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Humaniści na kursach IT. "Liczy się gotowość do nauki"

Z jakich branż "przeskakuje się" teraz do IT? Największą grupą są absolwenci informatyki. – To pokazuje, że samo skończenie studiów nie jest przepustką do branży IT – mówi gość programu "Money. To się Liczy" Michał Mysiak, prezes Doftware Development Academy. Przekonuje, że kursy programowania to swego rodzaju pomost między wiedzą wyniesioną z uczelni a oczekiwaniami pracodawców. 15 proc. kursantów to absolwenci studiów humanistycznych, co jest dowodem na to, że wykształcenie kierunkowe nie ma w IT znaczenia. Ważne są predyspozycje i gotowość do nauki.

41
Podziel się:
KOMENTARZE
(41)
maciej
4 lata temu
Żeby zostać adminem trzeba znać Angielski, przynajmniej CMD,bash i PS, AD, sieci i servery ogolnie logicznie myśleć. Tyle że nie każdy bedzie miał szanse na to bo bez doświadczenia nic nie zdziałasz. Ja zaczynałem od 2 tys na rękę i nauce po 12 godzin dziennie. Kursy mogą ale nie muszą pomóc . Wszystko zależy od tego kto jaką ma motywację i zdolnośći.
Xxx
4 lata temu
Humaniści - to tacy ludzie którzy nie maja żadnych zdolności a studiować coś by chcieli
AnJA
4 lata temu
. Nauczcie Kaczyńskiego logicznego rozumowania !!! . Humanista to humanista, nie da się go nauczyć logiki.
lucjan
4 lata temu
Oczywiscie, programista moze zostac kazdy , tak samo jak chirurgiem czy komandosem. Wystarczy odbebnic kurs. A pozniej samoloty spadaja z nieba bo oprogramowanie pisali humanisci.
mruk
4 lata temu
Taa co mi z gotowości do nauki skoro koleś nie jest w stanie podstawowych algorytmów zrozumieć ? Stronkę można zrobić ale cóż poza tym ?
...
Następna strona