Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Lider elektromobilności w Polsce otwiera się na inwestorów

Podziel się:

Elimen Group, to polska spółka, która dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności dla biznesu, samorządów i klientów indywidualnych. Projekty spółki są odpowiedzią na największe wyzwania obecnego społeczeństwa związane z ochroną środowiska i wpisują się w trend elektryfikacji transportu. Holding odpowiada m.in. za stworzenie pierwszego polskiego pojazdu elektrycznego dedykowanego branży logistycznej E-NV1, czy prototyp elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Marki należące do przedsiębiorstwa to: Elimen City, Elimen Racing, Geecogen i CityEL. Teraz Elimen otwiera się na nowych inwestorów. Chce pozyskać 4 mln zł na dalszy rozwój swoich pionierskich projektów.

Lider elektromobilności w Polsce otwiera się na inwestorów
(materiał partnera)

Możesz zostać współtwórcą pierwszej na świecie ligi elektrycznego Rallycrossu

Elimen Racing, spółka należąca do konsorcjum Elimen Group, zaprojektowała i przetestowała prototyp elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Auto w wersji z napędem RWD, przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 4 sek., a moc, jaką osiąga przy wadze własnej 1150 kg, to 410 KM. W wersji 4x4 pojazd przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 2 sekundy, a jego moc to 600 KM.

Marka ma być beneficjentem 40% zebranych środków. Fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do produkcji zespołów napędowych, czy rozwój algorytmów trakcyjnych i wektorowania ciągu w autach 4WD.

Najbardziej pobudzającym wyobraźnię planem spółki jest jednak start pierwszej na świecie ligi elektrycznego Rallycorssu. To jedna z dyscyplin niezwykle popularnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Elimen Racing otrzymał już akredytację Polskiego Związku Motorowego, jednak do rozpoczęcia zawodów niezbędne jest wyprodukowanie przynajmniej 5 samochodów, których koszt realizacji to ok. 3,5 mln zł.

Kompleksowe rozwiązania dla elektromobilności

Resztę pozyskanych środków Elimen Group przeznaczy na rozwój pozostałych marek z portfela – Elimen City, Geecogen i CityEL. Spółki te są autorami pionierskich rozwiązań związanych z elektromobilnością dla miast.

Elimen City przygotuje dokumentację homologacyjną pojazdu E-VN1 – pierwszego polskiego samochodu elektrycznego dedykowanego branży logistycznej. Firma planuje także start produkcji modelu w wersji pojazdu komunalnego, zgodnie ze zidentyfikowaną potrzebą rynkową, czyli realizacją założeń ustawy o elektromobilności. Według jej zapisów do 2022 r. samorządy w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców muszą wymienić 10% swojej floty na pojazdy ekologiczne.

Geecogen planuje uruchomienie sklepu internetowego dla e-mobility, rozpoczęcie sprzedaży zminiaturyzowanych stacji szybkiego ładowania, wdrożenie do produkcji systemu zabezpieczenia stacji z nadrzędnym sterownikiem szybkiego ładowania oraz wdrożenie do użytkowania oprogramowania informatycznego do zarządzania treścią reklamową emitowaną na obudowach ładowarek.

CityEL, producent miejskich elektrycznych trójkołowców, za pozyskane środki chce zrekonstruować nadwozie oraz ulepszyć zespół napędowy. Firma zamierza także stworzyć kompleksowe rozwiązania związane z sharingiem małych pojazdów elektrycznych.

Jeśli chcesz współtworzyć z Elimenem nową, ekologiczną rzeczywistość sprawdź szczegóły zbiórki na: https://akcjaelimen.pl/

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany