Notowania

LOT zmienia trasy lotów. Przez wiszący na włosku konflikt Iranu z USA

Polski przewoźnik podjął decyzję o zmianie tras przelotów samolotów kursujących do i z Singapuru. Jego samoloty nie polecą nad Cieśniną Ormuz i Zatoką Omańską. Linie lotnicze z innych krajów podejmują podobne decyzje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
LOT i inne linie lotnicze zmieniają trasy przelotów na Bliskim Wschodzie.

W rejonie Cieśniny Ormuz i Zatoki Omańskiej doszło ostatnio do groźnych incydentów, które mocno zaogniły i tak złe relacje Waszyngtonu z Teheranem. W czwartek został tam zestrzelony amerykański dron - według Iranu wleciał on już w przestrzeń powietrzną tego kraju, natomiast 13 czerwca doszło tam do ataku na dwa tankowce.

W piątek Donald Trump stwierdził nawet, że w ostatniej chwili odwołał atak na obiekty w Iranie.

"Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Uważnie obserwujemy sytuację na świecie i bezzwłocznie na nią reagujemy" - napisał LOT w komunikacie, uzasadniając swoją decyzję. Teraz samoloty do i z Singapuru mają lecieć inną drogą, co przełoży się na wydłużenie czasu przelotu o kilkadziesiąt minut.

Obejrzyj też: Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

"Decyzja o powrocie na dotychczas wykorzystywaną trasę przelotów z Warszawy do Singapuru zostanie podjęta wówczas, gdy będziemy mieli stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa realizacji tych operacji" - poinformował też LOT.

Nie tylko polski przewoźnik zmienia trasy lotów nad tym regionem. Jak przypomina PAP, już w czwartek Amerykańska Administracja Lotnictwa zakazała amerykańskim przewoźnikom lotniczym lotów nad Cieśniną Ormuz i Zatoką Omańską.

Takie same decyzje podjęły Qantas Airways, KLM, Lufthansa i British Airways.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: iran, polityka, pll lot, gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2019

WilkuZmieniają tylko wtedy gdy już wszyscy zmienią. Tak jak z MAXami, zawiesili loty gdy Europa zabroniła nimi latać w przestrzeni europejskiej. Takie niby … Czytaj całość

22-06-2019

Dzbanuszkizmienili dawno temu

22-06-2019

WladekCo z tym lotem się dzieje nagminne spóźnienia sam doświadczyłeś tydzień temu zNewark do RZeszowa ponad dwie godziny opóźniony a w Rzeszowie czekaliśmy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)